facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-06-25
 

Tatra Running Kids – obozy dla dzieci w wieku 7-13 lat

Ruszyły zapisy na letni obóz - Tatra Running "Dzieci z Pasją". Projekt dedykowany jest wszystkim dzieciom pełnym pasji, które chcą pobrykać u stóp tatrzańskich turni i nauczyć się nowego spojrzenia na góry i ich przyrodę.
Tatra Running Active Kids

Tatra Running Active KidsPod okiem zawodowych sportsmenek, medalistek mistrzostw Polski w biegach i narciarstwie, przewodników tatrzańskich oraz wykwalifikowanych wychowawców kolonijnych – M.Derezińskiej-Osieckiej oraz Magdaleny Derezińskiej dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe podczas codziennych treningów (w programie zabawy sprawnościowe, marszobiegi na orientację w lesie, rowery, park linowy, koszykówka, piłka nożna, basen i wiele innych) oraz gier interaktywnych w tatrzańskich lasach, dolinach i na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
 
Tatra Running Creative Kids

Tatra Running Creative KidsPopołudnia poświęcone będą przeróżnym warsztatom. Rzeźbiarz Marcin Rząsa poprowadzi warsztaty rzeźby w drewnie w swojej pracowni u wylotu Doliny Strążyskiej oraz warsztaty rysunku w jednej z tatrzańskich dolin. Magda Ciszewska-Rząsa, absolwentka warszawskiej ASP zabierze dzieci do lasu na plastyczne warsztaty ekologiczne, których owocem będą fotografie. Zaprzyjaźniony baca w swoim szałasie na Polanie Chochołowskiej pokaże niezwykły sposób wyrabiania oscypków oraz wełny i odsłoni tajniki kultury pasterskiej. Instruktor harcerstwa pokaże, jak fachowo rozpalić ognisko i jak przetrwać w lesie budując sobie łóżko i schronienie.

Istotnym elementem każdego obozu jest uwrażliwianie dzieci na góry i przyrodę. Dlatego nie zabraknie krótkich wycieczek przyrodniczych, podczas których dzieci nauczą się np. liczyć wiek drzew oraz dowiedzą się, dlaczego limbom do życia niezbędne są niektóre gatunki ptaków. Zaprzyjaźniony pracownik naukowy Tatrzańskiego Parku Narodowego pokaże ekspozycję fauny Tatr i zaprezentuje przeróżne ciekawostki z życia orłów, niedźwiedzi czy kozic.
 
fot. http://www.tatrarunning.pl
Tatra Running Character Shaping


Każdemu obozowi patronować będzie wybrana pozycja z literatury dziecięcej oraz trzy tematy przewodnie (np. wytrwałość, szczerość, fair play). To wokół nich będzie koncentrowana uwaga podczas przeróżnych zajęć oraz podczas codziennego, wieczornego czytania obozowej lektury.
Tak wiele w ciągu zaledwie siedmiu dni? Będzie i więcej, bowiem jedną noc uczestnicy spędzą w prawdziwie wysokogórskim stylu, wybierając się do jednego z tatrzańskich schronisk, by wieczorową porą oglądać przez teleskop gwiazdy.

Wasze dzieci będą otoczone wykwalifikowaną kadrą opiekunów, instruktorów i przewodników tatrzańskich, oraz przede wszystkim ludzi wielu pasji, którzy z radością podzielą się nimi z Waszymi dziećmi. Uczestnicy obozu będą mieszkać w cichej dzielnicy Zakopanego, nieopodal Kuźnic i Regla Dolnego. Do dyspozycji będzie stołówka, salka do gier i zabaw oraz las za płotem. Zapewniona jest opieka psychologa, lekarza, ponad wszystko jednak - świetny i wartościowy czas dla Waszych dzieci.

Zapraszamy pod Giewont wszystkie dzieciaki z pasją w wieku 7-13 lat!


Szczegóły na http://www.tatrarunning.pl/tatra-running-kids/camp/#Szczeg%C3%B3%C5%82y

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com