facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-09
 

Tam, gdzie Kanada nie pachnie żywicą

Klub Podróżników Śródziemie zaprasza na pokaz slajdów Zuzanny Łukasik, dnia 10. X. 2011 r do Piwnicy pod Baranami w Krakowie.
Są na świecie miejsca, które już wkrótce możemy bezpowrotnie utracić - zarówno niezapomniane krajobrazy jak i całe kultury. Jednym z nich jest Nunavut, najbardziej wysunięty na północ region Kanady. Nie sposób krótko opisać kanadyjską Arktykę: krainę tak zróżnicowaną i pełną wewnętrznych konfliktów, gdzie dzikość i dziewiczość natury kłócą się z nieświadomością ekologiczną rdzennych mieszkańców, Innuitów. Miejsce zamieszkane przez starszych ludzi, wychowanych w społeczności łowieckiej i nastolatków korzystających z Iphonów i popijających colę kupioną w supermarkecie za 8 dolarów...

fot. Zuzanna Łukasik

Serdecznie zapraszam na pokaz slajdów po wyprawie do zmieniającej się lodowej pustyni. Opowiem o przeprawie przez lodowiec, nieprzespanej nocy na pionowej skale, żeglowaniu przez Ocean Arktyczny oraz ludziach, dla których zorze polarne są codziennością.

W ekspedycji wzięłam udział w ramach projektu Pangaea Young Explorers Program, realizowanego przez podróżnika i odkrywcę Mike`a Horna. O programie też padnie kilka słów!

Zuzanna Łukasik


Źródło:
www.klubpodroznikow.comWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com