facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Szatańskie Wersety

Sporo działo się ostatnio na naszej Jurze i w szeroko rozumianych okolicach.


 

Kuba Czarnota w Kusiętach (fot. M. Oborzyński)

 


Aż dwóch przejść doczekał się bulderek Waldka Podhajnego Szatańskie Wersety 8A+. Najpierw na topowej klamie zameldował się, debiutujący w tym stopniu trudności, Jakub Czarnota. Wcześniej najlepszym wynikiem zawodnika z Sosnowca był klasyk Albarracinu Zarzamora 8A, który padł podczas marcowego tripu do Hiszpanii. 

Drugim mocarzem który przeszedł daszek w Diabelskim Schronisku jest Piotrek Czarnecki. Dla Piotrka 8A+ to nie pierwszyzna, ale mimo to urzekła go uroda tego problematu:

 

„Jeden z ładniejszych baldów na jurze. Łatwo skóry nie sprzedał, ale jedna sesja wystarczyła. Zrobione oczywiście z wyjściem na peak. Mega klasyk”

 

Nieco bliżej Krakowa działał z kolei Roman Batsenko. Roman poświęcił ostatnie wyjazdy na wyzerowanie niewielkiego spotu Graność. Ostatnie co padło, to najtrudniejsza przystawka w okolicy czyli Sabotaż 8A.

 

Sporo dalej, bo na Kamieniu Michniowskim kolejną 8A - Odium, odfajkował Paweł Jelonek. Zdaniem Ramba to raczej łatwa ósemeczka.

 

Już zupełnie daleko od Jury, w Solnej Jamie, trzecią 8A w swojej karierze pokonał Arek Dziki-Sereda. Mowa tu o siłowej i parametrycznej kombinacji Lewy Łuk Heraklesa.

 

źródło: 8a.nu, FB

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-11-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Szymon Krupiński powtarza "Ułan Bator" 8B w Batorówku

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2020-11-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com