facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-11-17
 

System H2Flow - midlayer od Helly Hansen

Nowym osiągnięciem może pochwalić się wykorzystująca własne technologie norweska firma Helly Hansen, kojarzona głównie z odzieżą na trudne warunki morskie, obecnie produkująca także budzące uznanie modele do innych outdoorowych aktywności.

Propozycją na jesień 2014 roku jest system H2Flow, spotykający się z zainteresowaniem i pozytywnym odzewem zarówno użytkowników, jak i jury przyznających nagrody branżowe.

Kurtka składa się z zewnętrznej powłoki poliestrowej, ograniczającej dostęp wiatru do ciała, środkowej warstwy z Polartec® 200g oraz wewnętrznej siateczki zabezpieczającej. Innowacyjność polega na stworzeniu kurtki o „negatywnej przestrzeni”, czyli wycięciu w szczotkowanym polarze regularnych okrągłych otworów, które pozwoliły ograniczyć wagę kurtki, a jednocześnie mają za zadanie „chwytanie” powietrza, które krążąc po ich obwodzie ociepla się i pozostając przy ciele, pozwala na ogrzanie największych zmarzluchów, którzy nie wierzyli, że tak cienka kurtka może tego dokonać.
Co jeśli, szczególnie podczas wysiłku, zacznie nam być gorąco? Nic prostszego – wystarczy odpiąć umiejscowione symetrycznie z przodu kurtki suwaki, pozwalając na dostęp powietrza z zewnątrz. Te same otwory w warstwie polarowej, które zatrzymywały ciepłe powietrze wewnątrz kurtki, teraz pozwolą na wymianę ciepłego powietrza z zimnym, które zacznie nas chłodzić. Z kanałów izolacyjnych w jednej chwili zmienią się w wentylacyjne.

Zastosowanie H2Flow pozwala na użycie kurtki w szerokim spektrum sytuacji, uniezależniając nas od zmian warunków atmosferycznych, w tym szczególnie temperatury powietrza oraz także faz naszej aktywności, którym niezmiennie towarzyszą także momenty odpoczynku. W zależności od tego, czy potrzebujemy się ogrzać, czy ochłodzić – kurtka H2Flow Helly Hansen będzie miała zastosowanie i w jednych, i drugich okolicznościach.

Film o nowej technologii H2Flow

https://www.youtube.com/watch?v=UHeY_nKZZhA

 

 

Źródło: www.ceneria.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com