facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-14
 

System dopasowania plecaka na przykładzie Rockland

Jesień szczególnie sprzyja piechurom. Nie jest już tak gorąco jak latem, a pogoda bywa zaskakująco dobra. W ostatnich latach bywało słonecznie, ciepło i bez opadów nawet jeszcze pod koniec listopada. Warto zatem najbliższe weekendy przeznaczyć na wędrówki w górach przepięknie przystrojonych w jesienne kolory o tej porze roku.

Aby wędrowało się wygodnie, należy zadbać o prawidłowe dopasowanie plecaka.

 

Oto kilka wskazówek, jak to zrobić, które opracowała firma Rockland, producent plecaków:

Wypełnij swój plecak bagażem. Najlepiej lekkie przedmioty, takie jak np. śpiwór, umiejscowić niżej, a te cięższe w górnej części. Ściśnij pasy kompresyjne dla stabilizacji ładunku.
Załóż plecak na siebie i dopasuj pas biodrowy.
Podnieś nogę, aż udo znajdzie się pod kątem 90 stopni do ciała. Dolna krawędź pasa biodrowego powinna znajdować się na wysokości górnej części uda.
Upewnij się, że szelki stabilizujące pasy naramienne są luźne. Lekko napnij regulację.
Kąt pomiędzy szelkami stabilizacyjnymi a pasami naramiennymi powinien być w zakresie 10 do 45 stopni. Jeżeli kąt ten jest mniejszy niż 10 stopni, przenieś taśmy stabilizujące na wyższą klamrę. Jeżeli kąt jest większy niż 45 stopni, przenieść do dolnej klamry.
Rozłożenie wagi plecaka na ramiona i biodra należy zmieniać podczas wycieczki. Poluzuj pasy dla wygody w płaskim, łatwiejszym terenie. Poluzowane paski zagwarantują lepsze czucie równowagi i kontroli. Jeśli ramiona się zmęczą, poluzuj ramiączka - ciężar wtedy przeniesie się na biodra. Działając w drugą stronę, można ciężar przenieść z bioder na barki. Musimy poluzować pas biodrowy i ściągnąć pasy naramienne. Idealnie, jeśli waga plecaka spoczywa bardziej na biodrach niż na barkach.

 

 

Firma Rockland stosuje w swoich plecakach następujące systemy ułatwiające dopasowanie i zapewniające wygodę noszenia:

H2 system

Przesuwny panel tylny, który jest regulowany w celu dopasowania różnej wielkości ciała.
Pręty aluminiowe zaprojektowane zgodnie z ergonomią, aby idealnie dopasować się do ciała. Ta konstrukcja rozkłada obciążenie i zapewnia stabilność i lekkość noszenia.


W1 Economy system

System wentylacji oparty jest na panelu złożonym z wyprofilowanej siatki 3D. Poszczególne strefy oddychalności są obramowane stelażem aluminium 6061. System jest regulowany przez pasek kompresji znajdujący się w połowie panelu tylnego.


X-1 system

Stelaż składa się z dwóch stalowych prętów, połączonych na środku specjalnym, elastycznym elementem. Dzięki takiej konstrukcji stelaż zapewnia bardzo dobre dopasowane do ruchów ciała.

 
Ofertę marki można przeglądać na www.ceneria.pl.

Goryonline
 
2019-01-21
SPRZĘT
 

Narty Salomon i Atomic nagrodzone w World Ski Test 2018

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-01-04
SPRZĘT
 

Kurtka Knifre Edge / Marmot

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-28
SPRZĘT
 

Spodnie SH500 X-Warm Stretch / Quechua

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-11
SPRZĘT
 

Buty turystyczne MH500 MID WTP / Quechua

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com