facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-10-28
 

Syberia - wokół Bajkału

30 października 2014 roku w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa odbędzie się kolejny pokaz „Syberia - wokół Bajkału” z cyklu „Podróże małe i duże”. Zapraszamy na spotkanie z Julią Witczuk i Stanisławem Pagaczem.

Czeka nas opowieść o jednym z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych obszarów Syberii - rejonie Bajkału. Fotografie ukazują piękno pierwotnej syberyjskiej przyrody: bezludne, nieprzebyte góry, bezmiar tajgi oraz malownicze, skaliste wybrzeża ogromnego, najgłębszego na świecie jeziora. Jest to także opowieść o przygodach i perypetiach, których autorzy pokazu doświadczyli podczas swoich syberyjskich podróży - pieszo, konno, pontonem i autostopem.

Istotną część pokazu poświęcono Buriatom - rdzennym mieszkańcom Przybajkala, którzy do dziś kultywują wiele szamańskich i buddyjskich tradycji oraz posługują się własnym językiem. Prezentacja przedstawia codzienne życie buriackich wsi, myśliwskie wyprawy w tajgę, wypasy bydła w wysokogórskich tundrach i święte miejsca Buriatów - niezwykłe skały zamieszkałe przez duchy, lecznicze źródła i buddyjskie klasztory. Pokaz pozwala także przekonać się, czy zima na Syberii jest tak sroga, jak głoszą legendy i jak radzą sobie w tym czasie jej mieszkańcy.

Zdjęcia powstały podczas czterech kilkumiesięcznych podróży na Syberię, gdzie w sumie autorzy spędzili ponad rok.

Informacje o prelegentach:
Z zawodu zoolodzy, pracownicy Stacji Badawczej Fauny Karpat PAN, zafascynowani przyrodą regionów górskich i borealnych oraz kulturą ludów północy od dwudziestu lat podróżują po górach Europy Wschodniej, Azji i Ameryki Północnej. Autorzy dwóch przewodników turystycznych po regionie Bajkału, albumu fotograficznego „Syberia. W nadbajkalskiej krainie Buriatów” oraz licznych artykułów prasowych. Podróże i fotografowanie łączą z pracą przy badaniach górskich zwierząt. Autorzy na stałe mieszkają w Bieszczadach, gdzie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne „Chata na szlaku”.

Spotkanie odbędzie się 30 października 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!

Więcej informacji: www.mcdis.pl

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com