facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-27
 

Świat bliższy niż sądzisz - Richter Expedition Aconcagua 2011

Slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…” odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 27.11.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Richter Expedition Aconcagua 2011 to wyprawa, w której czteroosobowy zespół w składzie Arek Mytko (eksplorator Patagonii), Bogdan Bednarz (ratownik beskidzkiej grupy GOPR), Łukasz Żelechowski (niewidomy podróżnik-dziennikarz), Piotr Pogon (zob. niżej) podjął w styczniu 2011 r. próbę zdobycia najwyższego szczytu Ameryki Południowej - andyjskiego Aconcagua (6962 m n.p.m). Wyprawa zakończyła się sukcesem, ale jej dramatyczny przebieg zasłużył na miano "Wyczynu Roku" w plebiscycie National Geographic „Traveler” oraz odbił się szerokim echem medialnym w kraju i zagranicą. Prezentacja ukaże również nieznane, często zabawne aspekty wspinaczki wysokogórskiej osób z tak nietypowymi dysfunkcjami zdrowotnymi.
 
Piotr Pogon, po trzykrotnej walce z nowotworem (w tym resekcji płuca) i zawirowaniach życiowych zmienił kierunek swojego życia osobistego i zawodowego. Praca w fundacji Anny Dymnej i Jaśka Meli  z osobami niepełnosprawnymi stała się dla niego inspiracją do zmiany, podejmowania wyzwań i organizowania niezwykłych przedsięwzięć m.in. wyprawy na Kilimandżaro z grupą osób niepełnosprawnych (zob. książka „Każdy ma swoje Kilimandżaro”), zdobycie szczytu Aconcagua z osobą niewidomą (wyprawa opisana w książce „O dwóch takich – teraz Andy”). Wejście i zjazd skiturowy ze szczytu Elbrus, czy wyprawa charytatywna na Mt.Kenya - uzupełniają jego dokonania. W plebiscycie czasopisma National Geographic „Traveler” otrzymał (wraz niewidomym Łukaszem Żelechowskim), nagrodę główną w kategorii „Wyczyn Roku 2011”. Maratończyk - brał udział w krajowych i międzynarodowych biegach maratońskich na cele charytatywne (m.in. w słynnym Lewa Safaricom). Triathlonista - uczestnik edycji Ironman Kalmar Sweden 2012, jako pierwszy w historii tej dyscypliny zawodnik- triathlonista po resekcji płuca. Na co dzień doradca CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), trener fundraisingu, spiker motywacyjny.
 
 
Richter Expedition Aconcagua Team

Slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…” odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 27.11.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
Wstęp wolny
 
Więcej informacji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com