facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-07
 

Świat Bliższy niż Sądzisz - Lody Bajkału

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza wszystkich na spotkanie z Anią Grebieniow w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz....", która opowie o swojej niezwykłej przygodzie na lodach Bajkału.
Będzie to opowieść o spontanicznej wyprawie na skute lodem Morze Syberii, gdzie wraz z Xenią Starzyńską przemieszczałyśmy się pieszo, ciągnąc plastikowe, rybackie sanki po zamarzniętej tafli. Pobyt na jeziorze był dla nas okazją do tego, aby rozsmakować się w herbacie robionej z topionego lodu, nauczyć się łowienia ryb z przerębla (by potem skosztować ich surowego mięsa), przetrwać sztorm w namiocie przyśrubowanym do lodu, spróbować (ze skutkiem) jazdy autostopem po jeziorze i zmierzyć się z własną wytrzymałością na syberyjskim szlaku znaczonym torosami i lodowymi szczelinami.
 
A to zapowiedź slajdowiska:
 

Anna Grebieniow - Zawodowo i z pasji jestem związana z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody oraz kulturą. Podróżowanie traktuję jako sposób na życie. Poznawanie ludzi, dotykanie nowych miejsc, konfrontacja z odmiennymi światami to lekcje otwartości i szczerości - bardzo to cenię. Odbyłam już wiele wypraw w różne strony świata a jednak jadąc w polskie góry za każdym razem przeżywam zaskoczenie pięknem tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Bardzo lubię fotografować, również trójwymiarowo. Jestem zafascynowana tym co pierwotne i dzikie, kocham przestrzeń i wolność. Umiłowałam stepy Azji i sześciokrotnie odwiedziłam Mongolię, w tym konno, wielbłądami, autostopem i żeglując… po piasku.


 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 13.03.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com