facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-04-09
 

Studencki Rajd Beskid Niski

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich zaprasza w góry na Majówkę w górach!

W długi weekend majowy SKPB Warszawa organizuje jubileuszową, 50. edycję Studenckiego Rajdu „Beskid Niski”. Wyjazd jest otwarty dla studentów, licealistów i wszystkich miłośników gór, bez względu na turystyczne doświadczenie. Wystarczą wygodne buty, plecak i dobry humor. Ześrodkowanie rajdu odbędzie się 3 maja 2014 r. w Ropiance koło Olchowca.



Studencki Rajd Beskid Niski to kilkudniowy górski obóz wędrowny odbywający się w czasie długiego weekendu majowego. Co roku na wiosnę przewodnicy warszawskiego SKPB przygotowują kilkanaście tras po Beskidzie Niskim i zapraszają na nie wszystkich chętnych. Poszczególne trasy różnią się intensywnością i długością, a także charakterem noclegu (spanie pod namiotem bądź w schroniskach i chatkach studenckich, niekiedy także w stodołach na sianie). Większość z nich omija utarte szlaki i miejsca, do których dotarła masowa turystyka.

Tych kilka dni wędrówki to zdobywanie gór i pagórków, pokonywanie jarów i strumieni, poznawanie historii regionu, wypatrywanie śladów opuszczonych wsi, zwiedzanie zabytkowych cerkwi, a przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi. To także wspólne przygotowywanie posiłków, wieczorne ogniska i śpiewanie.

W tym roku odbędzie się już pięćdziesiąty taki rajd. Tym razem tematem przewodnim imprezy będzie… poszukiwanie czarnego złota! Uczestnicy odwiedzą miejsca przez wielu zapomniane, aby odnaleźć skarby ukryte w górach. Na zakończenie cały rajd spotka się na ześrodkowaniu, aby wspólnie przy wielkim ognisku i w doskonałych nastrojach świętować zacny jubileusz. Nie zabraknie konkursów, piosenek, przysmaków rajdowej kuchni i gorącej atmosfery. Najwytrwalszych przy ognisku przywita świt.

Aby wziąć udział w rajdzie, należy wejść na stronę www.bn.skpb.waw.pl i wybrać najlepszą dla siebie trasę. Wszelkie informacje można znaleźć także na Facebooku: www.facebook.com/rajdbeskidniski. A koszty? Bez obaw - koszt wyjazdu jest tak niski, jak to tylko możliwe, czyli na studencką kieszeń. Rajd jest imprezą niekomercyjną, a przewodnicy działają non-profit.

Nie czekaj, aż góry przyjdą do Ciebie – wyjdź im na spotkanie!



Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie powstało w 1957 roku. Od tego czasu Koło organizuje ogólnopolskie rajdy górskie i liczne wyjazdy oraz kurs przewodników górskich. SKPB Warszawa jest organizacją działającą na zasadach non-profit, przewodnicy SKPB pracują społecznie w ramach wolontariatu. Od 2005 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i można przekazać nam 1% swojego podatku. Wszystkie informacje o naszej działalności zamieszczamy na stronie: www.skpb.waw.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com