facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Startują Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires! Siostry Kałuckie do boju!

Już w najbliższą sobotę, 6 października, w Buenos Aires rozpoczynają się 3 Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie - dla wspinania sportowego szczególne, bo po raz pierwszy w historii nasz sport zagości wśród konkurencji rozgrywanych w ramach imprezy. To oczywiście pokłosie decyzji o wprowadzeniu wspinania do grona sportów olimpijskich - seniorzy już za 2 lata staną w szranki rywalizacji w Tokio, tymczasem przed nami przedsmak emocji, jakie niewątpliwie nas czekają - czyli walka o juniorski olimpijski czempionat. A wśród walczących dwójka Polek - nie kto inny jak świetnie dysponowane siostry Kałuckie - Ola i Natalia. Czy poradzą sobie w nowatorskiej formule trójboju? Przekonamy się już wkrótce! 

Ola i Natalia Kałuckie podczas ślubowania w Komitecie Olimpijskim i uroczystego zasprzysiężenia. Fot. Szymon Sikora


Akces do Młodzieżowych IO w Buenos Aires uzyskało 42 zawodników i zawodniczek (po raz pierwszy zastosowano ścisły podział dopuszczający równo 21 kobiet i dokładnie taką samą liczbę mężczyzn) z 25 krajów. By zakwalifikować się do tego elitarnego grona, należało zanotować wysokie wyniki podczas zawodów juniorskich o randze mistrzostw, oczywiście organizowanymi pod auspicjami IFSC. Ola Kałucka prawo do występu w Argentynie wywalczyła przed rokiem podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Innsbrucku. Jej siostra bliźniakczka - Natalia, swoją szansę na start zyskała dzięki miejscu zwolnionemu przez zawodniczki plasujące się wyżej w rankingu. Z pewnością zasłużyła by móc polecieć do Buenos Aires - pamiętamy przecież jakich emocji dostarczyła nam nie tak dawno, wygrywając w Moskwie tytuł Mistrzyni Świata Juniorów. ;-) Ola natomiast podczas seniorskich MŚ w Innsbrucku uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 lokatę i niczym nie ustępując starszym koleżankom. ;-) 


Ola i Natalia Kałuckie w siostrzanym pojedynku podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Innsbrucku. Fot. Eddie Fowke


O ile możemy być niemal prawie pewni, że Ola i Natalia wygrają zdecydowanie w "czasówkach" (w zasadzie jedyną kwestią, w której możemy mieć jakikolwiek dylemat pozostaje ta, która z nich zatriumfuje ;-)), o tyle od ich występów w prowadzeniu i boulderingu zależeć będą ostateczne lokaty. A przyjdzie im się tam mierzyć ze świetnie dysponowanymi rówieśniczkami - Włoszka Laura Rogora to przecież finalistka z Innsbrucka wśród seniorów w prowadzeniu, a Słowenka Vita Lukan ma również na swoim koncie występy w seniorskich PŚ i wysokie lokaty tamże. To samo możemy powiedzieć o Austriaczce Sandrze Lettner, która dla odmiany brylowała w boulderingu.


Jedna z faworytek w prowadzeniu - Słowenka Vita Lukan. Fot. Eddie Fowke


Mamy nadzieję, że zarówno Ola jak i Natalia nawiążą walkę o dobre lokaty w prowadzeniu i boulderingu. No i oczywiście trzymać kciuki będziemy za ich jak najlepsze występy w koronnej konkurencji sióstr, czyli "czasówkach". Poniżej możecie zobaczyć jak przedstawia się harmonogram imprezy dla wspinaczy:

 

Już teraz zapraszamy na transmisje live - znajdziecie ją na kanale Olympic ChannelBędziemy zresztą Wam o niej przypominać za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Co prawda w Buenos Aires nas fizycznie nie będzie, ale będziemy starali się tak jak zawsze dla Was wszystko relacjonować. Duchem trzymamy więc kciuki za Olę i Natalię, życząc im jak najlepszego występu!

 

Źródło: IFSC/własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com