facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-04-16
 

Sprawdzony w akcji - The North Face Alpine Project Kit

Są ludzie, którzy żyją według mantry „never stop exploring”. Ich celem jest ciągłe odkrywanie otaczającego nas świata i docieranie tam, gdzie nie dotarł nikt wcześniej. Idea ta przyświecała także projektowi The North Face Exploring The Alps, w ramach którego Hervé Barmasse wyznaczył trzy nowe drogi wspinaczkowe na trzech wybitnych europejskich szczytach (Matterhorn, Mont Blanc i Monte Rosa).
Jak mówi Barmasse, było to wymagające przedsięwizięcie, ale dające satysfakcję nieproównywalną z niczym innym - „Prowadzenie nowych dróg wspinaczkowych nadal, podobnie jak kiedyś, wymaga gotowości do podjęcia pewnego ryzyka, zdolności do radzenia sobie z wątpliwościami i umiejętności wspinaczki w każdym terenie. Akceptując te warunki można doświadczyć niezwykłych emocji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest ważne to jak wysoką czy trudną technicznie górę wybierzemy, ale to jakie czekają nas po drodze wyzwania i emocje jakie budzi ich pokonywanie. Są to te same uczucia, które inspirują nas do kolejnych wypraw.”Hervé Barmasse Podczas wytyczania nowej drogi na Monte Rosa. Fot. Damiano Levati

Odpowiednie przygotowanie do realizacji tego typu projektów oznacza także dobranie odpowiedniego sprzętu. W czasie The North Face Exploring The Alps, Herve Barmasse testował zestaw The North Face zaprojektowany specjalnie z myślą o szybkich i technicznych wypadach górskich. Tworzą go kurtka Alpine Project oraz spodnie Eidolon. W obu produktach wyeliminowane zostały wszelkie elementy stanowiące zbędne obciążenie. Kurtka wykonana została z ultralekkiego GORE-TEX® Active Stell 3L, który jest o 30% lżejszy od innych laminatów GORE-TEX®, a jednocześnie zapewnia ochronę przed wilgocią i „oddychalność”. Spodnie Eidolon zostały z kolei wykonane z lekkiego i doskonale odprowadzającego parę wodną z powierzchni skóry TNF Apex Aerobic.


Mała waga, odpowiedni krój i najwyższa jakość wykończenia to trzy podstawowe cechy zestawu Alpine Project, które decydują o tym, że jest to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy w górach poszukują emocji związanych z pokonywaniem nowych dróg wspinaczkowych.

ALPINE PROJECT JACKET


Rozmiary
M/W: s, m, l, xl

Materiał
30D 105 g/m2 62% nylon, 38% poliester GORE-TEX® Active Shell 3L

Ultralekka kurtka górska Summit Series® wykonana z materiału GORE-TEX® Active Shell, który odznacza się o 30% mniejszym ciężarem w porównaniu z innymi laminatami GORE-TEX®, przeznaczona do szybkich, technicznych wypadów górskich. Krój górski / Nieprzemakalna, oddychająca, z uszczelnieniem szwów / Regulowany kaptur z ukrytymi zaciskami sznurków i laminowanym brzegiem / Komfortowa czesankowa podszewka części osłaniającej podbródek / Poliuretanowy suwak dwustronny / Poliuretanowe kieszenie górskie / Poliuretanowe otwory wentylacyjne / Nieobcierające paski mankietów / Ukryty elastyczny sznurek ściągający przy suwaku.

EIDOLON PANT

Rozmiary
M/W: s, m, l, xl

Materiał
75D 142 g/m2 100% poliester TNF™ Apex Aerobic

Krój górski / UPF 30 / Regulacja w pasie za pomocą sznurka ściągającego / Klin w kroku / Dwie kieszenie boczne / Dwie kieszenie na udach / Zakrzywiona linia kolan.

Więcej informacji na www.thenorthface.com.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com