facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-14
 

Spotkanie Podróżników TRAMPOSFERA w klimacie górskim

Najbliższe Spotkanie Podróżników TRAMPOSFERA odbędzie się 22 lutego w Klubokawiarni Mleczarnia przy ul. P. Włodkowica 5 we Wrocławiu.
Program Spotkania:

Korsyka – GR20
Krzysztof Rąglewski

Korsykański szlak GR20 jest jednym z najpiękniejszych, a jednocześnie jednym z najtrudniejszych szlaków trekingowych w Europie. Na długości 195 km, maszerując z północy wyspy na jej południe, krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie dostarczając piechurowi niesamowitych przeżyć. Nie jest to szlak dla każdego, ponieważ wymaga on od turysty dobrej kondycji, doświadczenia w chodzeniu z plecakiem oraz korzystania nierzadko ze spartańskich warunków noclegowych. Nie wszystkim to odpowiada, jednak podjęcie wyzwania przejścia 15 etapów gwarantuje wspaniałą przygodę i wspomnienia do końca życia.


Lawiny
Sebastian Fijak

Zapraszamy na prelekcję Sebastiana Fijaka – międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA, który opowie jakiego sprzętu użyć by przeżyć w lawinie śnieżnej.

Dowiemy się jak bezpiecznie poruszać się zimą po górach, także tych wysokich i jakie zagrożenie niesie za sobą nieodpowiednie zachowanie na trasie oraz dlaczego praktyka jest taka ważna .

Poznamy prawdę o tym, czy sprzęt lawinowy naprawdę może nam pomóc, jakie są sposoby wyjścia z białej opresji, a także gdzie możemy uzupełnić swoją wiedzę i odbyć kurs. Będzie to świetna okazja do zobaczenia i zapoznania się z wszelakiej maści sprzętem lawinowym (detektory, sondy, łopaty), także tym mniej popularnym - będzie istniała możliwość zmierzenia się z plecakiem ABS czy detektorem RECCO.

 
Eksploracja jaskiń w masywie Arabika na Kaukazie
Marek Marecki


Wrocławska Sekcja Grotołazów już od siedmiu lat organizuje wyprawy w masyw Arabika znajdujący się w zachodnim Kaukazie na terenie Republiki Abchazji. Na swoim koncie mają m.in. dno jaskini Woroniej-Krubera, najgłębszej jaskini na świecie (2140 m), której udaną eksploracja może się poszczycić jedynie niewiele ponad trzydzieści osób. Zapraszamy na pokaz filmów licznie nagradzanych na festiwalach, będący zapisem tego niezwykłego przedsięwzięcia.

 
 
Wstęp wolny dla wszystkich!

Więcej informacji na stronie: http://www.tramposfera.pl/spotkania-podroznikow/gorska-edycja-22-luty/.
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com