facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-30
 

Śpiwór na wyprawę od Bergson

Nieodłącznym elementem wielu wypraw jest śpiwór. Czym kierować się przy jego zakupie - odpowiada BERGSON.
 
Pierwszym, niezwykle ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę wybierając śpiwór jest rodzaj wyprawy, na który chcemy go zabrać. Innego śpiwora  potrzebować będziemy wybierając się pod namiot w góry, innego podczas wakacji spędzonych na żaglówce, jeszcze innego podczas nocowania w domkach campingowych czy hostelach.

Gdy przewidujemy, że nocować będziemy w bardzo niskiej temperaturze, warto wybrać  śpiwory wykonane z puchu, np. Yeti I, marki BERGOSON, wykonany z puchu gęsiego Fillpower 600 + 300, posiadający dodatkowo kołnierz termiczny ze ściągaczem – świetnie sprawdza się w temperaturze nawet – 2ºC.

Jeśli szczególnie zależy nam na lekkości bagażu, wypróbować można śpiwory z linii Ultralight, których wypełnienie to MICROTHERM. Śpiwory te zawierają dodatkowo worek kompresyjny typu „sandwich”, a dzięki sprężystym właściwościom wypełnienia dają się bez problemu spakować i zajmują niewielką ilość miejsca. Śpiwory z linii Ultralight doskonale sprawdzają się gdy temperatura na zewnątrz mieści się w przedziale od 6 do 22ºC.


Wybierając się na obóz, warto zabrać ze sobą któryś ze śpiworów linii Camping. Doskonale sprawdzają się w przedziale temperatur od -3 do 16ºC, posiadają kołnierz termiczny ze ściągaczem, a przy tym są niedrogie – ich ceny wahają się od 99 zł do 169 zł. Wykonane są z poliestrowej ociepliny INSULOF.

Pamiętajmy, że od tego, jaki śpiwór wybierzemy, będzie zależał nasz sen. Udana noc to taka, podczas której nie będziemy oblewać się potem, ani drżeć z zimna. Śpiwór, który pozwoli nam na komfortowe spędzenie nocy przyczyni się także do lepszego samopoczucia następnego dnia i doda sił na każdą wyprawę. 

Źródło: BERGSON
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-10
BIZNES
 

Adam Bielecki - ambasador La Sportiva

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-02-27
BIZNES
 

Mistrzyni świata w speed climbingu ambasadorką Mammuta

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-02-03
BIZNES
 

Czy bielizna termoaktywna chroni przed zimnem?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com