facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-28
 

Spinanie 2011

Za nami czwarta już edycja Kociewskich Zawodów Wspinaczkowych ,,Spinanie 2011”, organizowanych przez Komendę Hufca ZHP, przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pod patronatem Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim i prezydenta miasta Edmunda Stachowicza.
Gdy wybiła dziesiąta rano, tradycyjnie odbył się apel rozpoczynający całą imprezę, na którym powitano zawodników oraz przedstawiono organizatorów. Przeczytano również list od Naczelniczki ZHP Małgorzaty Sinicy, która objęła patronat nad zawodami. Sędziowie: Krzysztof Walasek, Monika Michna oraz Iwo Mokwa ogłosili zasady poszczególnych konkurencji, po czym życzyli wszystkim jak najlepszych wyników.

Kilka minut później wystartowali pierwsi uczestnicy w konkurencji ,,na czas”.

Najpierw wspinały się dziewczynki do 14 roku życia. W tej kategorii wygrała Michalina Gronowska, 12 - letnia harcerka ze Starogardu Gdańskiego. Potem chłopcy w tym samym przedziale wiekowym. Tutaj równych sobie nie miał Piotr Mitulski.


Następnie do biegu ruszyły dziewczyny od 14 roku życia wzwyż. Cóż to były za emocje... ! Dziewczęta niemalże wbiegały na 11-metrową ścianę. Wygrała Dominika Kosecka - zdobywając główną nagrodę, a mianowicie kurs wspinaczki w profesjonalnej szkole ABC Wspinania Krzysztofa Wróbla – głównego sponsora.

W kategorii starszych chłopaków najlepszym okazał się Krzysztof Wanat.

Warto też dodać,  że najmłodszą uczestniczką była Dagmara Plutowska - 5, 5 roku.


Zawodnicy startowali także w konkurencji ,,boulder”, która wymaga dużo siły, techniki oraz zwinności. Jak się okazało, na pierwsze miejsce zasłużył sobie Łukasz Jaworski, który potocznie zwany jest ,,Kocurem” - i to chyba wszystko tłumaczy...

Po ogłoszeniu wyników wręczone zostały uczestnikom nagrody oraz dyplomy. A wszystko pod czujnym okiem instruktorów hufca Starogard Gdański.

Beata Papke
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com