facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-12-31
 

Smartwool Mountaineering Extra Heavy na zimę

O tym, że wełna i puch są świetnymi izolatorami ciepła, a przy tym całkowicie naturalnymi nie trzeba przekonywać nikogo. Przeczytajcie test skarpet zimowych Smartwool Mountaineering Extra Heavy serwisu dzieciakiwplecaki.pl.

Wełniane skarpety z Podhala ubieraliśmy przez długi czas podczas górskich wędrówek, niestety strasznie gryzły. Później przerzuciliśmy się na różne sztuczne materiały, w tym m.in., skarpety z ociepliną Primaloft. Od kilku miesięcy użytkujemy bieliznę z wełny merynosów, w tym skarpety firmy Smartwool i już wiemy, że pozostaniemy przy takich właśnie skarpetach.

 Krótka charakterystyka skarpet:

Ciepłe zimowe skarpety na długie wycieczki w zimie. Włókna SmartWool zawierają naturalne pory, dzięki czemu pochłaniają wodę i parę wodną.
Technologie Fit System™ i WOW™ zapewniają stabilność skarpety na stopie i kostce poprzez bezuciskowy ściągacz oraz niwelują możliwość przetarcia skarpety w miejscach szczególnie narażonych, poprzez dodatkowe warstwy wełny Merino. Tym samym wielokrotnie zwiększa się jej trwałość oraz komfort użytkowania.

 

 

Użytkowanie:

Skarpety są bardzo wygodne, w niczym nie przypominają góralskich skarpet z wełny, ale tak samo dobrze trzymają ciepło stóp, które oczywiście w znacznej mierze zależy także od buta. Są rewelacyjnie dopasowane do stopy, pewnie trzymają kostki, nie zsuwają się i nie uwierają w żadnym miejscu dzięki płaskim szwom na palcach i ścięgnie Achillesa.

Co jeszcze istotne – skarpety są bardzo odporne na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów! A wiadomo jak to w górach, czasem używa się jednej pary skarpet przez 2-3 dni;)

 

Uważamy, że kurtka może być lekko za duża, spodnie lekko przyciasne, ale do wyboru butów i skarpet przykładamy bardzo dużą wagę, bo to na stopach przemieszczamy się głównie podczas naszych wycieczek i wędrówek.

 Podsumowując, skarpety sprawują się bardzo dobrze, poza stosunkowo wysoką ceną nic nie możemy im zarzucić. W trakcie i po zakończeniu zimy postaramy się dopisać jak spisywały się podczas używania ich w b. niskich temperaturach. Osobiście bardzo polecamy wełniane skarpety. Być może najbardziej spasują wam skarpety Smartwool :-). Polecam!

 

Sprawdźcie listę sklepów, gdzie są dostępne skarpety Smartwool.

 

 

Pełna wersja testu:

 

http://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6136/test-skarpet-zimowych-smartwool-mountaineering-extra-heavy

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com