facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-07-28
 

SmartWool, czyli wełna latem

Od kilku już lat odzież z wełny merino zyskuje coraz większe grono zagorzałych fanów. Włókna do jej produkcji pozyskuje się od specjalnej odmiany owiec pochodzących z terenów o trudnych warunkach klimatycznych.

Obecnie większość najlepszych jakościowo hodowli znajduje się w Australii, Nowej Zelandii i Argentynie. Najbardziej doceniają tę bielizną termoaktywną miłośnicy sportów zimowych. Chwalą jej właściwości grzewcze, a przede wszystkim to, że nawet zmoczona, np. potem, nadal grzeje. Ale również na sezon letni polecamy bluzeczki specjalizującej się w produkcji odzieży i skarpet z wełny merino marki SmartWool. W opinii wielu użytkowników wełna sprawdza się również w ciepłe dni.

Najważniejszą cechą odzieży z takich naturalnych włókien jest możliwość długiego użytkowania bez odczucia zapocenia, a za to z poczuciem komfortu, zarówno na ekstremalnych wyjazdach, czy podczas bardziej rekreacyjnych urlopów, jak i na co dzień.

 


W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, które usuwają wilgoć dopiero, gdy ta skondensuje się w ciecz, odzież SmartWool absorbuje i usuwa wilgoć jeszcze w jej stanie lotnym. W upalnych warunkach tworzy to swoistą mikro-klimatyzację tuż przy skórze, odprowadzając ciepło ciała na zewnątrz odzieży. Wełna doskonale sprawdza się w usuwaniu wilgoci, więc bakterie nie mają szans zagnieździć się w odzieży, dzięki czemu produkty SmartWool są odporne na nieprzyjemne zapachy. Zaletą jest także niska waga. Bluzeczki SmartWool są delikatne i przyjemne w dotyku. Dodajmy do tego ciekawy design i kolorystykę, a zyskamy odzież, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Posumowanie zalet odzieży SmartWool:
- wykonana z naturalnej wełny;
- doskonała regulacja temperatury ciała;
- właściwości antyodorowe;
- nie przesiąka brzydkimi zapachami nawet po wielokrotnym praniu;
- niska waga;
- delikatny materiał;
- ciekawy design i kolorystykę;
- miękka, niedrażniąca, niegryząca;
- prezentuje się elegancko nawet, gdy cały dzień spędzamy aktywnie.


Ofertę marki SmartWool można przeglądać na www.ceneria.pl

O marce:

Amerykański producent skarpet i odzieży z wełny merino. Nowozelandzcy partnerzy producenta SmartWool, hodowcy owiec rasy merino, przykładają szczególną wagę, aby ich wełna spełniała wysokie standardy jakościowe. Połączenie tej najwyższej jakości z procesem obróbki, który usuwa szorstkość i tendencje do kurczenia, powoduje, że trudno rozstać się ze skarpetami, odzieżą i dodatkami SmartWool – nawet po bardzo długiej podróży!

Dystrybucja w Polsce: Raven Outdoor, Kraków


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com