facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-13
 

Slajdy z podróży na wielkim ekranie - 11. Festiwal Slajdów Podróżniczych

W dniach od 3 do 4 grudnia odbędzie się 11. Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra, organizowany przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - znanych podróżników fotografów, organizatorów wypraw eksploracyjnych do Azji.
Przez dwa dni sale warszawskiego kina Wisła wypełnią miłośnicy podróży. Zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata.   
 
O tegorocznej edycji:

W czasie Festiwalu powędrujemy ulicami Hawany i Trynidadu, zanurkujemy w Zatoce Świń, odwiedzimy plantację trzciny cukrowej i zatańczymy salsę.  Anna-Olej Kobus i Krzysztof Kobus – autorzy pokazu,  w poszukiwaniu kolonialnych i socrealistycznych klimatów  wybrali się na Kubę wraz z  sześcioletnim Michasiem i czteroletnim Stasiem.


Spotkamy też wielu dobrych ludzi i przeżyjemy niemało przygód wyruszając z Anią i Robbem Maciągami na ośmiomiesięczną rowerową wyprawę Jedwabnym Szlakiem  - z Turcji przez Syrię, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan aż do Chin.


Marek Tomalik od wielu lat zafascynowany australijskim outbackiem odkryje niektóre tajemnice Aborygenów - rdzennych mieszkańców Australii żyjących w zgodzie z naturą. Natomiast przyrodnik i fotograf Grzegorz Leśniewski w przepięknej diaporamie zadziwi  fascynującym światem przyrody wschodniej Polski. Zobaczymy m.in. jesienne zlotowiska orłów, tokowiska cietrzewi i głuszców, godowe obyczaje saren, bieszczadzkie wilki.

Monika Witkowska zabierze nas na polarną wyprawę jachtem wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki, próbując odpowiedzieć na pytania: czy Eskimosi rzeczywiście całują się nosami i dlaczego penis morsa kosztuje kilkaset dolarów?


Bogatą historię i różnorodne krajobrazy zachodniej Turcji przedstawią Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie. Obejrzymy ślady wielkich antycznych kultur i piękne meczety, powędrujemy szlakiem licyjskim, dotrzemy w góry Taurus, zachwycimy się baśniową Kapadocją.

Podróżując śladami Marco Polo z Anną i Marcinem Szymczakami oraz 4-letnią Igą dotrzemy do mało znanych zakątków Chin Zachodnich. Przemierzymy pustynię Badai Jaran, powędrujemy przez góry Bogda Shan, odwiedzimy tybetańskie klasztory. I w końcu, przez tajemniczy, egzotyczny i wciąż mało znany Sudan poprowadzi nas swoimi nastrojowymi zdjęciami i opowieścią Marcin Jamkowski, który był świadkiem odkrywania nubijskich grobowców i kościołów, tańczył z derwiszami i wspinał się w górach Taka.


O Festiwalu:

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowanych muzyką, pokazujące pasje autorów i emocje im towarzyszące. Organizatorzy tak dobierają prezentacje, by widzom pozostawiły piękne obrazy pod powiekami, zaciekawiły, zachwyciły, czy w końcu skłoniły do refleksji, a czasem także zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu.
Pierwsza edycja TERRY, która odbyła się w grudniu 2001 w  Muzeum Etnograficznym w Warszawie okazała się sukcesem, festiwal co roku  gromadzi  liczną publiczność. Od czwartej edycji festiwal zmieniał miejsce w poszukiwaniu coraz większej sali i tak z Muzeum Etnograficznego przez Centrum Olimpijskie, Kinotekę i Kino Luna dotarł w 2010 roku do kina Wisła.

Data i miejsce:

Festiwal odbędzie się w dniach od 3-4 grudnia 2011 w kinie Wisła w Warszawie, pl. Wilsona 2.Program:

sobota 3 grudnia 2011

godz. 11.00 - 12.30 - KUBA - MUZEUM NIESPEŁNIONYCH MARZEŃ - Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus
godz. 13.30 - 15.00 - TYSIĄC SZKLANEK HERBATY - ZAPISKI Z JEDWABNEGO SZLAKU -Ania i Robb Maciąg
godz. 16.00 - 17.30 – AUSTRALIA, GDZIE KWIATY RODZĄ SIĘ Z OGNIA - Marek Tomalik


godz. 18.30 - 20.00 - PRZEZ PUSZCZE I BAGNA - PRZYRODA POLSKI WSCHODNIEJ - Grzegorz Leśniewski


niedziela 4 grudnia 2011

godz. 11.00 - 12.30 - TURCJA ZACHODNIA - NA STYKU EUROPY I AZJI - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
godz. 13.30 - 15.00 - ARKTYCZNY REJS - JACHTEM U CZUKCZÓW, ESKIMOSÓW I INUITÓW - Monika Witkowska
godz. 16.00 - 17.30 - ŚLADAMI MARCO POLO - CHINY POZA UTARTYMI SZLAKAMI - Anna i Marcin Szymczakowie
godz. 18.30 - 20.00 - SUDAN - POTOP W KRÓLESTWIE KUSZ - Marcin Jamkowski

Bilety:

Bilet na jeden pokaz - 15 zł
Karnet na jeden dzień - 45 zł

Przedsprzedaż biletów i karnetów od 5 października przez Internet za pośrednictwem formularza na stronie http://festiwalterra.pl/

Organizatorzy:

Organizatorem Festiwalu jest Terra Incognita Agencja Podróżnicza  prowadzona przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - podróżników, autorów wystaw fotograficznych i książek, prekursorów profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.

Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, a także Wenezuelę, Tanzanię i Turcję.
Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1995 r. organizują wyprawy trekkingowe w Himalaje.

Sponsorzy:

Klub Podróży Horyzonty
JanySport
Wings Platinum 4
Ceneria.pl
Perfect
Patroni Medialni:
Magazyn Turystyki Górskiej "n.p.m."
National Geographic Traveler
Geoblog.pl
Fotogea.com
ImprezyPodroznicze.pl
plFoto.com
GoPlanet.pl
Travel Channel
Fotoblogia.pl


Źródło: http://www.festiwalterra.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com