facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-12-14
 

Slajdowisko w Wagabundzie - Wigilia w Betlejem

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda zaprasza w dniu 18 grudnia na slajdowisko i opowieść Tomasza Nogi o jego wyprawie do Jerozolimy i Betlejem.
Tomasz Noga - Krakus, absolwent AGH. Zaczął wyjeżdżać dopiero w wieku 17 lat do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Mimo wielu ciekawych miejsc na naszym kontynencie, posmakowanie kultur Bliskiego Wschodu, krajów arabskich, czy Indii doprowadziło do „narkotycznego„ uzależnienia zwanego podróżowaniem.
... i tak minęło około 25 lat błąkania się w wolnym czasie głównie po krajach Azji oraz Ameryki Południowej i Centralnej, wędrowania w Himalajach, Andach i Karakorum, i trafianiu do bajkowych miejsc, jak Galapagos czy Bhutan.

fot. Tomek Noga

W miarę kolejnych podróży przebywanie w pewnych miejscach zawsze pozostawia pewien niedosyt. Dobrze jest być tam, gdy dzieje się coś ważnego dla tych miejsc, czy dla mieszkających tam ludzi i gdy możemy to podglądać.
Taki był cel podróży na niemal 3 tygodnie do Izraela i na terytoria pod jego kontrolą. Dzień przyjazdu zbiegł się z żydowskim Świętem Hanuka, a czas do Wigilii i Nowego Roku wypełnił pobyt w Jerozolimie, Palestynie i na „podmorskim” trekkingu. Całodzienny pobyt w Betlejem w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i czas Narodzin, wszystkie wydarzenia tego dnia pozostaną długo w pamięci..., a opowiem o nich podczas pokazu.

Więcej o Tomku na stronie: www.tomasznoga.pl

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 18.12.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie: 
http://www.wagabunda.krakow.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com