facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-28
 

Slajdowisko w Wagabundzie - Nigeria

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie z Tomkiem Nogą i Asią Śliwką. Ten duet, w ramach spotkania z cycklu "Świat bliższy niż sądzisz...", przedstawi Nigerię!
Nigeria – kraina bez turystów, uznawana za pozbawioną atrakcji turystycznych, bo nieznana, kraina gościnnych i uczynnych ludzi, a zarazem ziemia krwawych konfliktów chrześcijańsko-muzułmańskich. Piękna, zaskakująca, nieobliczalna i niestety niezbyt bezpieczna do podróżowania.
 
Joanna Śliwka
 
Studentka socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Do Nigerii wyjechała dwukrotnie i spędziła tam łącznie ponad pół roku. Za pierwszym razem jako wolontariusz z AIESEC uczyła języka angielskiego w sierocińcu. Trzy miesiące mieszkała z nigeryjską rodziną, gdzie "od środka" miała okazję poznać życie i zwyczaje mieszkańców tego kraju. Doświadczenia z pierwszego pobytu skłoniły ją do powrotu do Nigerii oraz napisania pracy magisterskiej pod
tytułem "Społeczno-polityczny wymiar religijności Nigeryjczyków. Studium socjologiczne na przykładzie mieszkańców Abudży".
 
Tomasz Noga

 
Krakus, absolwent AGH, kilka lat pracujący w Częstochowie i obecnie ponownie osiadły w grodzie Kraka. Zaczął wyjeżdżać dopiero w wieku 17 lat do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Mimo wielu ciekawych miejsc na naszym kontynencie, posmakowanie kultur Bliskiego Wschodu, krajów arabskich, czy Indii doprowadziło do "narkotycznego" uzależnienia zwanego podróżowaniem. Na szlakach swoich wędrówek stara się znaleźć zawsze rejony górskie, aby poznawanie danego kraju, jego zabytków i ludzi dopełnić pobytem i trekkingiem w górach, gdzie naturalne piękno zwykle przyćmiewa to, co stworzone czy zbudowane przez ludzi. Ostatni wyjazd do Nigerii to samotna włóczęga po północnej Nigerii od Kano i Katsiny przez Zarię do Jos i Abudży z zakończeniem nigeryjskiej pętli w Lagos.
 
www.tomasznoga.pl
 
 

 
Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 29.11.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie. Wstęp wolny!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com