facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-10
 

Śladem krzyżowców przez Syrię, Jordanię i Liban

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na pierwsze majowe slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Wydarzenie będzie okazją do spotkania Krzysztofa Bzowskiego.
Autor wielu przewodników turystycznych, podczas wtorkowego slajdowiska, zabierze nas na Bliski Wschód.
 
Bliski Wschód to ziemia, na której rozgrywały się w średniowieczu wyprawy krzyżowe –  pozostały po nich nie tylko ruiny zamków i innych budowli. Do dziś  Arabowie pamiętają o krzyżowcach, co nie jeden raz podkreślają. Ale na Bliskim Wschodzie są nie tylko budowle rycerzy krzyżowych, ale i setki innych zabytków od starożytności aż po czasy współczesne. Są też oczywiście ludzie: fantastycznie gościnni, spragnieni kontaktów z odwiedzającymi ich kraje i dumni ze swej kultury. 
 

Krzysztof Bzowski – z wykształcenia historyk, który zajął się podróżami i pisaniem przewodników turystycznych oraz pilotowaniem wycieczek. Prowadził cykle wykładów o atrakcjach turystycznych, a także zajęcia na kursach dla pilotów wycieczek . Współpracował z wieloma wydawnictwami, m.in. Bezdrożami i Pascalem, wydając kilkadziesiąt różnych przewodników. Kraje, którym poświęcony będzie pokaz, zwiedził od podszewki pisząc przewodnik „Bliski Wschód.  Jordania Liban Syria” dla Pascala.
 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 10.05.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com