facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-10
 

Śladem krzyżowców przez Syrię, Jordanię i Liban

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na pierwsze majowe slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Wydarzenie będzie okazją do spotkania Krzysztofa Bzowskiego.
Autor wielu przewodników turystycznych, podczas wtorkowego slajdowiska, zabierze nas na Bliski Wschód.
 
Bliski Wschód to ziemia, na której rozgrywały się w średniowieczu wyprawy krzyżowe –  pozostały po nich nie tylko ruiny zamków i innych budowli. Do dziś  Arabowie pamiętają o krzyżowcach, co nie jeden raz podkreślają. Ale na Bliskim Wschodzie są nie tylko budowle rycerzy krzyżowych, ale i setki innych zabytków od starożytności aż po czasy współczesne. Są też oczywiście ludzie: fantastycznie gościnni, spragnieni kontaktów z odwiedzającymi ich kraje i dumni ze swej kultury. 
 

Krzysztof Bzowski – z wykształcenia historyk, który zajął się podróżami i pisaniem przewodników turystycznych oraz pilotowaniem wycieczek. Prowadził cykle wykładów o atrakcjach turystycznych, a także zajęcia na kursach dla pilotów wycieczek . Współpracował z wieloma wydawnictwami, m.in. Bezdrożami i Pascalem, wydając kilkadziesiąt różnych przewodników. Kraje, którym poświęcony będzie pokaz, zwiedził od podszewki pisząc przewodnik „Bliski Wschód.  Jordania Liban Syria” dla Pascala.
 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 10.05.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-11-28
HYDEPARK
 

"Krzysztof Wielicki - Piekło mnie nie chciało"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-11-07
HYDEPARK
 

Monika Witkowska - „Manaslu. Góra Ducha, Góra Kobiet”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2019-10-21
HYDEPARK
 

Anna Musiałówna – „Próba przeczekania wiatru”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com