facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-05
 

Skwar na Górze Żar

Pierwszy dzień wakacji, czwarta edycja cyklu Salomon Trail Running i czternasta międzynarodowego Biegu na Górę Żar przyciągnęła rekordową liczbę zawodników - na mecie mimo ponad 31 stopni ciepła, pojawiło się 311 osób. A nie było łatwo: dystans 6,8 km może nie robił wrażenia, jednak przewyższenie ponad 411 m, upał i wiele nasłonecznionych odcinków skutecznie spowalniały nawet najlepszych.
Już po starcie wycofał się jeden z faworytów, ktoś inny gorzej się poczuł, a wiele osób nie rozstawało się z butelką wody na całej trasie.

Żar (761m n.p.m.) nad Międzybrodziem Żywieckim to popularne miejsce spędzania wolnego czasu przez okolicznych mieszkańców i turystów. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na jezioro i szczyty Beskidu Małego, a mocne wiatry przyciągają miłośników sportów powietrznych. W trakcie zawodów wystartowało kilkunastu paralotniarzy, a nad głowami finiszujących majestatycznie unosiły się szybowce.

fot. M. Strojny
Góra wiatrów tym razem okazała się łaskawa dla Dariusza Kruczkowskiego z TS Regle, który choć nie pobił rekordu trasy, był najszybszy. Na drugim miejscu pojawił się specjalista od biegów ultra (!) Marcin Świerc, a na trzecim zaledwie 18-letni Rafał Matuszczak, obaj z Salomon Suunto. Wśród pań z góry wiadomo było, że rozgrywka odbędzie się między Anną Celińską (Byledobiec Anin) i Izabelą Zatorską (Puma Running) - i tak jak w ubiegłym roku Pani Ania sięgnęła po złoto. Na trzeciej pozycji przybiegła Beata Kantyka z Zadyszki Oświęcim.

fot. M. Strojny
Zawody cieszą się popularnością także u naszych sąsiadów, na starcie pojawiły się zespoły ze Słowacji i Ukrainy, a także całe rodziny z tych krajów! Zresztą Polacy też nie ustępowali familijnym nastawieniem - wielu rodziców kończyło bieg ramię w ramię ze swoimi dziećmi. Nie zabrakło też trzeciego pokolenia - na mecie przy głośnym aplauzie kibiców i zawodników po 1 godzinie 23 minutach pojawił się najstarszy uczestnik Roman Chomicki - rocznik 1934! Gratulujemy!

fot. M. Strojny
Na piątą edycję cyklu Salomona zapraszamy już 7 lipca na maraton w Góry Stołowe, a pełna galeria zdjęć z Żaru już na www.trailrunning.pl.

Wyniki Open


Kobiety


    Anna Celińska (Byledobiec Anin) 35 min 38 sek
    Izabela Zatorska (Puma Runing Team) 36 min 46 sek
    Beata Kantyka (Zadyszka Oświęcim) 42 min 52 sek

Mężczyźni

    Dariusz Kruczkowski (TS Regle Szklarska Poręba) 30 min 05 sek
    Marcin Świerc (Salomon Suunto Team)  30 min 35 sek
    Rafał Matuszczak (Salomon Suunto Team)  31 min 38 sek

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com