facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-28
 

Skiturowcy w Zawoi

W najbliższą sobotę już po raz dziewiąty w Zawoi spotkają się miłośnicy skitourów. Zawodnicy i amatorzy zmierzą się na 9 km trasie Mosornego Groniu (1047 m n.p.m.).

Puchar Polar Spotr Skitour 2014 organizowany przez Fundację Na Start im. Basi German będzie pierwszą skialpinistyczną imprezą sezonu. Wiosenna aura pokrzyżowała już tej zimy plany zapisane w kalendarzu zawodów. Pomimo problemów ze śniegiem, które mieszały szyki nawet organizatorom Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi, ekipie Polar Sportu udało się wytyczyć trasę, nie pozbawioną elementów skialpinistycznych.
 
Zawody wystartują przy dolnej stacji wyciągu na Mosorny Groń, wyznaczając kierunek wspinaczki na szczyt góry. W połowie stoku zawodnicy będą musieli zdjąć narty, przebiec przez wąskie ucho betonowego tunelu i wspiąć się po rozpiętej przez organizatorów linie poręczowej, a następnie ponownie wpiąć narty i kontynuować wspinaczkę do górnej kolejki linowej i zjechać w dół. Taką pętlę uczestnicy zawodów będą musieli pokonać trzykrotnie.


 
Precyzyjny pomiar czasu wykorzystujący - po raz pierwszy - elektroniczne chipy pozwoli amatorom porównać swoje czasy z wyniki najlepszych skitourowców w kraju. W tegorocznej edycji imprezy zmierzą się zawodnicy z Polski, Słowacji oraz Czech. W sumie do tej pory zapisało się ponad 150 osób.
 
Na mecie każdy zawodnik otrzyma wypalany w drewnie medal pamiątkowy. Organizatorzy przygotowali także okolicznościowe koszulki, a dla zwycięzców nietypowe regionalne puchary. Na startujących czekają też atrakcyjne nagrody m.in. przez bony zakupowe firmy Dynafit oraz buty Scarpa. Łączna pula nagród wynosi w tym roku 60 tys. zł. Wpisowe, jakie zawodnicy musieli zapłacić za możliwość startu w zawodach, w całości przeznaczone zostanie na powołaną przez Polar Sport fundację Na Start im. Basi German, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka.
 
Polar Sport Skitour to nie tylko impreza sportowa, ale także wydarzenie towarzyskie. Dla tych, którzy nie poczują się na siłach, aby startować w biegu na Mosorny Groń, przygotowano darmowe testy nart marki K2 oraz technicznych ubrań ARC’TERYX. Dekoracja zawodników i połączona z doroczną biesiadą w karczmie Styrnol odbędzie się ok. godzinie 15.

Więcej informacji: www.polarsport.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com