facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-07
 

Skialpiniści ścigali się na Kasprowym

Tomasz Brzeski i Anna Figura zwyciężyli IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Zawody rozegrane w rejonie Kasprowego Wierchu stanowiły pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski.
W zawodach wzięło udział 100 zawodników. Przy pięknej słonecznej, choć mroźnej pogodzie pokonali oni trasę z Kuźnic na Nosalową Przełęcz, i dalej na Kasprowy Wierch przez Halę Kondratową. Z Kasprowego juniorzy i nestorzy zjeżdzali do Kuźnic, a seniorzy - do Kotła Gąsienicowego, skąd podchodzili na Suchą Przełęcz, z której zjeżdżali do Kuźnic. Przewyższenie wyniosło ok. 1400 metrów.

Ania Figura - pierwsza wśród kobiet. Fot. M. Strojny

Podziękowania w imieniu orgniazatora - KW Zakopane składa Wojciech Szatkowski:

Chcę podziękować tym, którzy pomogli w organizacji zawodów. Przede wszystkim Józefowi Hojdzie i jego Firmie „Budrem” Euro Invest, która już od czterech lat wspiera finansowo zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie. W imieniu Józefa Hojdy nagrody wręczali Andrzej Hojda i Janusz Przybyło. Dziękuję także Przemkowi Sobczykowi, który był razem ze mną dyrektorem zawodów, jak zwykle wspaniale pomógł w przygotowaniu trasy, przygotował pyszne jedzenie, dziękuję też załodze „Yurta Bar” w Kuźnicach. Osobne podziękowania kieruję do sędziów i osób przygotowujących trasę: Maćka Bielawskiego, Oli Ostrowskiej, Agnieszki Szymaszek, Magdaleny Szpot, Agnieszki Szpot, Elżbiety Pawlikowskiej, Witka Kaszkina – głównego sędziego zawodów z ramienia KW Zakopane, Marysi Gruszki, Michała Owcy, Łukasza Dudy, Jana Trzebuni, dziękuję woluntariuszom i Monice Strojny za obsługę fotograficzną imprezy. Słowa podziękowania kieruję także w stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego, PKL i TOPR. Zapraszam za rok na 5. zawody „Budrem” KW Zakopane w ski-alpinizmie.

Źródło: Nasz Kasprowy
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com