facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-07
 

Skialpiniści ścigali się na Kasprowym

Tomasz Brzeski i Anna Figura zwyciężyli IV Puchar Budrem KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim. Zawody rozegrane w rejonie Kasprowego Wierchu stanowiły pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski.
W zawodach wzięło udział 100 zawodników. Przy pięknej słonecznej, choć mroźnej pogodzie pokonali oni trasę z Kuźnic na Nosalową Przełęcz, i dalej na Kasprowy Wierch przez Halę Kondratową. Z Kasprowego juniorzy i nestorzy zjeżdzali do Kuźnic, a seniorzy - do Kotła Gąsienicowego, skąd podchodzili na Suchą Przełęcz, z której zjeżdżali do Kuźnic. Przewyższenie wyniosło ok. 1400 metrów.

Ania Figura - pierwsza wśród kobiet. Fot. M. Strojny

Podziękowania w imieniu orgniazatora - KW Zakopane składa Wojciech Szatkowski:

Chcę podziękować tym, którzy pomogli w organizacji zawodów. Przede wszystkim Józefowi Hojdzie i jego Firmie „Budrem” Euro Invest, która już od czterech lat wspiera finansowo zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie. W imieniu Józefa Hojdy nagrody wręczali Andrzej Hojda i Janusz Przybyło. Dziękuję także Przemkowi Sobczykowi, który był razem ze mną dyrektorem zawodów, jak zwykle wspaniale pomógł w przygotowaniu trasy, przygotował pyszne jedzenie, dziękuję też załodze „Yurta Bar” w Kuźnicach. Osobne podziękowania kieruję do sędziów i osób przygotowujących trasę: Maćka Bielawskiego, Oli Ostrowskiej, Agnieszki Szymaszek, Magdaleny Szpot, Agnieszki Szpot, Elżbiety Pawlikowskiej, Witka Kaszkina – głównego sędziego zawodów z ramienia KW Zakopane, Marysi Gruszki, Michała Owcy, Łukasza Dudy, Jana Trzebuni, dziękuję woluntariuszom i Monice Strojny za obsługę fotograficzną imprezy. Słowa podziękowania kieruję także w stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego, PKL i TOPR. Zapraszam za rok na 5. zawody „Budrem” KW Zakopane w ski-alpinizmie.

Źródło: Nasz Kasprowy
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com