facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-02-14
 

Simone Moro i Denis Urubko kończą wyprawę na Nanga Parbat

Dzisiaj Simone Moro i Denis Urubko postanowili zakończyć wyprawę i wrócić do domu. 9 lutego polska ekipa również zrezygnowała z prób wejścia na Nangę. Głównym powodem są niesprzyjające warunki pogodowe. Meteorolog Karl Gab przewiduje, że załamanie pogody potrwa przez najbliższe 2 tygodnie.
Simone Moro i Denis Urubko poczekają jeszcze 4 dni na przybycie tragarzy. Przewidywany 2-dniowe okno „pogody w miarę” pozwoli im na zejście.Denis Urubko i Simone Moro podczas zejścia do bazy. Fot. Matteo Zanga

Ekspedycja zaczęła się 26 grudnia 2011 roku (51 dni temu). 3 stycznia wyprawa miała już założony Base Camp. Mniej więcej miesiąc zajęło osiągnięcie wysokości 6600 metrów. 27 stycznia akcja górska musiała zostać przerwana przez nadchodzące załamanie pogody.


„Przygotowanie, motywacja, logistyka, technologia wspomagają osiąganie tak ambitnych celów jak wejście na ośmiotysięcznik zimą w Karakorum. Tak było rok temu podczas zimowej wyprawy na Gasherbrum II. W końcu jednak wszystko zależy od góry, która musi dać alpinistom perfekcyjne warunki do osiągnięcia celów. Ta próba nie może być traktowana jako porażka, lecz doświadczenie w przyszłych celach” stwierdza Simone Moro.

Denis Urubko dodał: „Piękna góra i intensywne przeżycia z prawdziwymi przyjaciółmi. Dzięki Bogu, że jeszcze tutaj jesteśmy, gotowi do kolejnych wyzwań.”

W Karakorum działają jeszcze dwie wyprawy na Gasherbrum I. Polska wyprawa pod kierownictwem Artura Hajzera i międzynarodowa pod kierownictwem Gerfrieda Göschla.

Rosyjska wyprawa na K2 skończyła się po śmierci Witalija Gorelika

Źródło: thenorthfacejournal

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2019-11-17
GÓRY
 

Nowa francuska droga na Grosvenor (6376 m n.p.m.)

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Weronika Biernacka
 
2019-11-15
GÓRY
 

Kacper Tekieli solo na Eigerze "Drogą Laupera"

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com