facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-27
 

Salomon Nordic Sunday w liczbach - część III

Dziś część trzecia i ostatnia statystycznego podsumowania czwartego sezonu cyklu Salomon Nordic Sunday. W tej części przeanalizujemy indywidualne dokonania zawodników tego najpopularniejszego w Polsce cyklu dla narciarzy biegowych amatorów.
Zacznijmy od wieku. Najmłodszym zawodnikiem w sezonie 2012/2013 był Hubert Gajowski z Kowar, który w tym roku kończy 8 lat oraz 10-letnia Anna Szkliniarz z Kielc. Najstarszy był Jerzy Podgórski z Łodzi, który w tym roku kończy 76 lat!

W tym sezonie odbyło się osiem biegów, ale nie było fizycznej możliwości, by którykolwiek zawodnik wystąpił we wszystkich ze względu na to, że 20 stycznia odbyły się równocześnie dwa: w Paczółtowicach oraz na Polanie Jakuszyckiej.

W gronie 596 zawodniczek i zawodników mamy tylko pięć osób, który wystartowały w tym sezonie siedem razy. Są to - w stylu klasycznym: Mariusz Włochal (Wałbrzych), Wojciech Kozłowski (Zielona Góra), Józef Pawlikowski (Szklarska Poręba), Ryszard Strugała (Świdnica) oraz w stylu dowolnym: Grzegorz Urbanowski (Wrocław).

Maciej Malinowski z Konina to jeden z ośmiorga zawodników, którzy w tym sezonie ścigali się w Jakuszycach, Paczółtowicach i na Kubalonce. Fot. Stacja Jakuszyce
Tyle o najbardziej „sumiennych” zawodnikach SNS-a. Teraz czas na najskuteczniejszych. Zacznijmy od zawodniczek i zawodników, którzy najczęściej byli pierwszy - biorąc pod uwagę klasyfikację open. W stylu klasycznym wśród panów trzy razy open wygrywał Jakub Mroziński (Jelenia Góra), a dwukrotnie Wojciech Smykowski (Sosnówka) i Paweł Bubula (Wiśniowa). Wśród pań po dwa razy najlepsze były Ewa Szmel (Piechowice), Emilia Romanowicz (Supraśl) i Danuta Ligocka (Istebna).

Wśród „łyżwiarzy” po dwa razy wygrywali Pavel Petr (Lazne Belohrad) i Zbigniew Galik (Szklarska Poręba). Natomiast u pań dwie wygrane zanotowała jedynie Joanna Grzybek (Jelenia Góra).

Joanna Badacz wraz z mężem Przemysławem to najlepsze małżeństwo w SNS-ie w stylu dowolnym. Fot. Stacja Jakuszyce
I jeszcze ci, którzy zapisali na swoim koncie najwięcej zwycięstw w swojej kategorii wiekowej. A jest ich sporo. W stylu klasycznym pod tym względem najlepsi byli: 5 wygranych na 5 startów - Tomasz Bieniek (M4), Marek Tokarczyk (M5) oraz Ewa Szmel (K5); 4 wygrane na 5 startów: Jakub Mroziński (M3) i Augustin Hoffmann (M6); 3 wygrane na 5 biegów: Claudia Hahn (K4) oraz Jakub Mieszała (M1).

W stylu dowolnym są to: 4 wygrane na 4 starty - Pavel Petr (M4); 3 zwycięstwa na 5 biegów: Witold Biedrzycki (M5); 2 zwycięstwa na 5 biegów: Pavel Simek (M3); 2 zwycięstwa na 6 biegów: Artur Mazurek (M4), Joanna Grzybek (K3), Artur Małyszewicz (M2), Zbigniew Galik (M3).

Sprawdziliśmy także, którzy zawodnicy byli w tym sezonie prawdziwymi obieżyświatami i zdecydowali się na start w każdym z trzech miejsc, gdzie rozgrywane były zawody Salomon Nordic Sunday, czyli w Jakuszycach, Wiśle Kubalonce i Paczółtowicach. W tym gronie w stylu klasycznym na czoło wysuwa się małżeństwo Natalia i Jarosław Haczyk z Opola. Zaraz za nimi jest zawodnik z numerem 1 na koszulce, czyli Maciej Malinowski z Konina. Kolejny jest Olgierd Dymanowski ze Zdzieszowic. Listę klasyków - obieżyświatów zamyka Stanisław Odróbka z Siemianowic Śląskich.

W stylu dowolnym we wszystkich trzech miejscach startowali: Damian Jaskółowski (Kraków), Jan Zoremba (Tarnowskie Góry) oraz Paweł Zimoń (Częstochowa).

A na koniec zestawienia rodzinne. Skupmy się na parach rodzinnych, które mają miejsce w generalce (czyli minimum 5 startów). W klasyku znaleźliśmy siedem takich duetów. Biorąc pod uwagę punkty z klasyfikacji generalnej najwyżej są Stanisław i Jakub Mrozińscy z Jeleniej Góry, czyli ojciec z synem - 2154. Drugie miejsce w tym zestawieniu mają wspomniani już Państwo Haczyk - 2054 pkt. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Państwo Bożena i Robert Dobrowolscy (Jelenia Góra) - 1996 pkt. Tuż za podium Elżbieta i Zbigniew Lipek z Jeleniej Góry - 1976. A za nimi ojciec z synem, czyli Paweł i Maciej Zdziechowscy (Śrem) - 1943 pkt, potem małżeństwo Alicja i Michał Rolscy (Wrocław) - 1922 i na koniec Władysław i Józef Stettner (Leśna/Mirsk) - 1802, a tu trzeba jeszcze wspomnień, że 4 starty zaliczył Andrzej Stettner (Jelenia Góra).

Trzyosobowa rodzina w stylu klasycznym to także Państwo Hahn: Claudia, Bernd i Dominik, z których jednak tylko pani Claudia znalazła się w generalce, panowie natomiast startowali po 4 razy.

Na liście wyników mamy jeszcze wiele małżeństw, rodzeństw i rodziców z dziećmi, którzy jednak nie zaliczyli po 5 startów, jak choćby tato z synem - naszym najmłodszym biegaczem, czyli Maciej i Hubert Gajowscy.

W stylu dowolnym palma pierwszeństwa dla małżeństwa Joanna i Przemysław Badacz (Piechowice). W generalce znalazło się też miejsce dla Karoliny i Pawła Budzińskich (Wrocław).

Poza generalką tym razem znaleźli się Stanisław i Jolanta Michajluk (żona zaliczyła tylko trzy starty) oraz Zbigniew i Mateusz Galik (syn Mateusz startował tylko raz).

I na koniec jeszcze o rodzinie łączącej oba style. Jolanta Małyszewicz biegała w klasyku, a jej syn Artur w stylu dowolnym. Oboje oczywiście znaleźli się w generalce.

Jedno z małżeństw startujących w SNS-ie: Bożena i Robert Dobrowolscy z Jeleniej Góry. Zajęli trzecie miejsce w rodzinnym zestawieniu w stylu klasycznym. Fot. Stacja Jakuszyce
Prosimy wybaczyć jeżeli pominęliśmy jakiś rodzinny tandem, ale w tak wielkim gronie zawodników, trudno wyłapać wszystkie rodzinne koneksje…

To tyle podsumowania czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday. Teraz pozostaje nam wykorzystywać fakt, że zima nie chce jeszcze odejść z Polski i nadal trenować w oczekiwaniu na piąty sezon SNS-a, który zapewne wystartuje jeszcze w tym roku…
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com