facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-12-15
 

Salomon Nordic Sunday startuje na Polanie Jakuszyckiej

Ponad 13 kilometrów świetnie przygotowanymi trasami w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach - tyle czeka zawodników uczestniczących w pierwszym w tym sezonie biegu w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday.
W niedzielę 16 grudnia na starcie na Polanie Jakuszyckiej pojawią się zawodnicy z Polski i Czech, w tym m.in. nasza narodowa reprezentacja wioślarek.

Nadchodzący, czwarty sezon SNS-a - największego cyklu zawodów dla narciarzy biegowych amatorów, przyniesie sporo zmian.

Nie ma już podziału na dystanse, delikatnie zmieniły się przedziały wiekowe w poszczególnych kategoriach, zmienił się także regulamin nagradzania. Nagród będzie znacznie więcej, m.in. dwie pary nart firmy Salomon. Ale żeby wygrać jedną z nich trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy i odpowiedzieć na jedno pytanie.

Ale przejdźmy już do informacji sportowych. Zapisy do każdego biegu w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday trwają oczywiście do dnia zawodów. Zgłaszać możecie się więc do niedzieli 16 grudnia, do godz. 10.00 (start o godz. 11.00) w biurze zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Ale organizatorzy apelują o rejestrację online. A także wcześniejsze przelewy z opłatą startową, która na trzy dni przed biegiem wynosi już 50 zł (wcześniej 40 zł).

W dniu zawodów biuro będzie otwarte od godz. 8.00 do 10.00. Przed pierwszym biegiem ruch będzie większy, niż później, bo w tą niedzielę zawodnicy będą pobierali chipy do pomiaru czasu. Przypominamy - bo to kolejna nowość - teraz chip przynależy do zawodnika przez cały sezon, a oddajemy go dopiero po ostatnim starcie w SNS-ie.

zdjęcia Stacja Jakuszyce


Nowa będzie także trasa pierwszego biegu. Do tej pory po tej trasie zawodnicy SNS-a jeszcze się nie ścigali. Zacznie się niewinnie - biegiem tzw. trasą Spacerową w stronę niezwykle popularnego Schroniska Orle. A potem będzie się działo. A to za sprawą mającego 3,300 metrów podbiegu tzw. Starą Drogą Celną, czyli trasą Elektrowni Turów. Łącznie trasa liczyć będzie ok. 13 kilometrów.

I jeszcze bardzo ważna wiadomość dla wszystkich biegnących, a także kibicujących. Zgodnie z obowiązującą ustawą o bezpieczeństwie w górach - trasy zawodów są zamknięte dla turystów, na czas rozgrywania biegu. Dotyczy to także niezwykle popularnej trasy Spacerowej, która w niedzielę będzie niedostępna dla turystów od godz. 10.30 do ok. 11.30.

Warunki śniegowe na Polanie Jakuszyckiej są dobre. Na trasach znajduje się ok. 40 cm śniegu, a poza nimi nawet do 70 cm. Na weekend zapowiadane są lekkie opady śniegu i temperatury w dzień od -3 do 0 stopni Celsjusza.

Trasa niedzielnego Biegu Inauguracyjnego czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday liczy ok. 13 km

Więcej informacji na temat cyklu Salomon Nordic Sunday, regulamin, a także zapisy online na stronie cyklu, pod adresem: www.sns-nartybiegowe.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com