facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-14
 

Salomon Nordic Sunday - zgodnie z życzeniami biegaczy

Niedzielny bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday (17 lutego, Polana Jakuszycka, godz. 11.00) to kolejny przykład, że SNS to cykl dla biegaczy i przez biegaczy współtworzony. Dystans niedzielnych zawodów został dostosowany do próśb samych zawodników i wyniesie 17 km.
- Podczas poprzednich zawodów zrobiliśmy ankietę wśród wszystkich biegających, prosząc ich o wpisanie na kuponach dystansu, na jakim chcą się ścigać w niedzielę 17 lutego. Średnia z tych życzeń naszych zawodników to 15,5 km - opowiada organizatorka cyklu Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

Dodatkowo została przeprowadzona sonda na facebookowym profilu SNS-a. Tam większość biegaczy wypowiedziała się za opcją 15 - 20 km. - Wsłuchując się jeszcze w prośby dotyczące testowania szklaków zbliżającego się 37. Biegu Piastów, stworzyliśmy najbliższą trasę - tłumaczy B. Lepka.

I tak zawodnicy, po raz drugi w tym sezonie wystartują z okolic przystanku kolejowego Szklarska Poręba - Jakuszyce. Następnie pobiegną w większość trasą „pięćdziesiątki” w ramach 37. Biegu Piastów, czyli przez Ściernisko, Kopalnię Stanisław, nowym obejściem na trasę Bez Łaski i wrócą przez Polanę Maliszewskiego do mety, zlokalizowanej tam, gdzie start.

Czy kolejny bieg SNS-a w tym sezonie przyniesie kolejny rekord frekwencji? Przypomnijmy, że w niedzielę 3 lutego na starcie biegu na Polanie Jakuszyckiej stanęły 254 osoby.

Tradycyjnie zapisy dokonywane są przez internet lub w Biurze Zawodów (do soboty - Stacja Jakuszyce, niedziela biuro na I piętrze nad Stacją). Organizator prosi o zapisy online i taką formę wnoszenia opłaty startowej. Biuro zawodów w niedzielę jest czynne od godz. 8.00 do 10.00. W nim zawodnicy, którzy startują po raz pierwszy mogą odebrać numer startowy i chip potrzebny do pomiaru czasu.

Fot. Stacja Jakuszyce
A już 24 lutego kolejny SNS, po raz drugi w tym sezonie w Wiśle Kubalonce. Piszemy o nim już teraz, bo w ramach tego biegu odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem Salomon Nordic Sudany, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, czyli na portalu dataposrt.pl od 18 lutego.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com