facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-25
 

SALEWA OTRZYMUJE OUTDOOR INDUSTRY AWARD NA TARGACH OUTDOOR 2016

Jury OutDoor 2016, czyli najważniejszych międzynarodowych targów w sezonie letnim, uhonorowało spodnie wspinaczkowe SALEWA Agner Engineered Pant nagrodą Outdoor Industry Award, jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.


Friedrichshafen, 13 lipca 2016 - Podczas OutDoor 2016, SALEWA otrzymała Outdoor Industry Award, czyli jedną z najbardziej pożądanych nagród w branży. Zwycięskie produkty wybierane są przez niezależny panel ekspertów złożony z profesjonalistów świata sportu. Co roku do konkursu napływają setki zgłoszeń - w 2016 było ich aż 343. Tegoroczny sukces SALEWA zawdzięcza nowym spodniom wspinaczkowym Agner Engineered Pant. Jury uzasadniło swój wybór w następujący sposób: "Ciekawy pomysł. Jurorzy byli pod wrażeniem połączenia materiałów i bezszwowej konstrukcji tych niezwykle lekkich spodni wspinaczkowych." 

Tym, co  naprawdę je wyróżnia jest CORDURA® fiber technology, czyli specjalne włókna wplecione w główny elastyczny, podwójnie tkany materiał dla wzmocnienia go w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia. Jako że technologia wplatana jest bezpośrednio w materiał główny, spodnie nie wymagają dodatkowych wstawek czy szwów wzmacniających. Rezultat? Unikalny, lżejszy i miększy w dotyku materiał, jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Agner Engineered Pant posiadają nie tylko zaawansowaną konstrukcję, ale również anatomiczny krój, zapewniający wspinaczom maksymalną swobodę ruchu. Wykonane zostały z oddychającego materiału nylonowego Durastretch (DST) z wodoodpornym wykończeniem wolnym od związków perfluorowęglowodorowych (PFC). Wszystko to w unikalnej, estetycznej stylistyce.

 

Jak wyjaśnia Dennis Hinze, Dyrektor Kreatywny marki: "Naszym głównym konceptem na sezon Lato 2017 w kolekcji Alpine Climbing  jest 'strong & light'. Najlepszym przykładem będzie tu właśnie połączenie materiału Durastretch z niezwykle wytrzymałą CORDURA® fiber technology w strategicznych miejscach produktów. Liczne właściwości tekstylne zintegrowane zostały w jednym kawałku materiału."

 

SALEWA ma za sobą 80 lat doświadczenia w dziedzinie sportów górskich. Marka już dziewiątą dekadę tworzy kolejne innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla alpinistów na całym świecie, jest również punktem odniesienia w dziedzinie odzieży wspinaczkowej. To właśnie zlokalizowana we włoskim Tyrolu Południowym firma odpowiedzialna jest za powstanie Bering Down Jacket, czyli jednej z pierwszych kurtek puchowych do sportów górskich, która szybko stała się obowiązkowym elementem garderoby każdego wspinacza w latach 80-tych. Wyróżnione nagrodą Outdoor Industry Award spodnie Agner Engineered Pant są kontynuacją tego dziedzictwa.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com