facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Saladra i Prokop w Ciężkowicach

Złota zasada serii sprawdza się idealnie w przypadku przez wiele lat zapomnianej przystaweczki Tomka Oleksego Dziczyzna 8A w Ciężkowicach. 

Mateusz Prokop na Odysei Dotyku 1 7C+ (fot. Wilku)

 

 

Od chwili powstania zarastała glonem oraz mitem o tym „że się nie da”. Ale szybkie odczarowanie przez ekipę z Krakowa sprawiło, że coraz więcej zawodników melduje się na topie. Ostatnio tą trikową linię pokonał również Mateusz Prokop. Zawodnik z Rzeszowa nie dość że zatopował, to dodatkowo wyraził mocne wątpliwości co do wyceny. 8A to jego zdaniem mocna przesada i trudności Dziczyzny powinny być raczej opisane cyferka 7C. Oprócz tego Mateusz wczołgał się również między innymi na Miau (jego zdaniem łatwe 7B), Hard Core 7B+ oraz wysokie Las Paranos No Fuck. Dla Las Paranos zresztą też zaproponował mocne obniżenie wyceny do 7A. Podobnego zdania jest Jacek Matuszek, który tą imponująca przystawkę pokonał w pierwszej próbie.

 

Jak zwykle ruch panuje również „Na dole”. Konrad Saladra opuścił na chwilę swoje rodzinne strony i ładnie zawalczył na Ratuszu pokonując najtrudniejszy bulderek w Ciężkowicach - White Widow 8A+ również autorstwa Tomka Oleksego. Konrad dorzucił do tego prawdopodobnie pierwsze przejście łatwiejszego wariantu Wdowy wychodzącego łatwiejszym terenem w prawo. Ciekawe w sumie że dopiero teraz ktoś zdecydował się pokonać tą mocno ewidentną kombinację. Nowość nazwana została Widow Licker a trudności oscylują w okolicy 7C+/8A.

 

 

źródło: 8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2019-11-28
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"Magic Line" 5.14c (8c+) najtrudniejszą drogą na koncie Hazel Findlay

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-11-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Jakob Schubert fleszem na “Victimes del Futur” 9a

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-11-11
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"Perfecto Mundo" - Jakob Schubert pokonuje swoje pierwsze 9b+!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-10-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Ola i Natalia Kałuckie beneficjentkami programu Team100

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-10-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

O kontrowersyjnych nazwach dróg...

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com