facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Saladra i Prokop w Ciężkowicach

Złota zasada serii sprawdza się idealnie w przypadku przez wiele lat zapomnianej przystaweczki Tomka Oleksego Dziczyzna 8A w Ciężkowicach. 

Mateusz Prokop na Odysei Dotyku 1 7C+ (fot. Wilku)

 

 

Od chwili powstania zarastała glonem oraz mitem o tym „że się nie da”. Ale szybkie odczarowanie przez ekipę z Krakowa sprawiło, że coraz więcej zawodników melduje się na topie. Ostatnio tą trikową linię pokonał również Mateusz Prokop. Zawodnik z Rzeszowa nie dość że zatopował, to dodatkowo wyraził mocne wątpliwości co do wyceny. 8A to jego zdaniem mocna przesada i trudności Dziczyzny powinny być raczej opisane cyferka 7C. Oprócz tego Mateusz wczołgał się również między innymi na Miau (jego zdaniem łatwe 7B), Hard Core 7B+ oraz wysokie Las Paranos No Fuck. Dla Las Paranos zresztą też zaproponował mocne obniżenie wyceny do 7A. Podobnego zdania jest Jacek Matuszek, który tą imponująca przystawkę pokonał w pierwszej próbie.

 

Jak zwykle ruch panuje również „Na dole”. Konrad Saladra opuścił na chwilę swoje rodzinne strony i ładnie zawalczył na Ratuszu pokonując najtrudniejszy bulderek w Ciężkowicach - White Widow 8A+ również autorstwa Tomka Oleksego. Konrad dorzucił do tego prawdopodobnie pierwsze przejście łatwiejszego wariantu Wdowy wychodzącego łatwiejszym terenem w prawo. Ciekawe w sumie że dopiero teraz ktoś zdecydował się pokonać tą mocno ewidentną kombinację. Nowość nazwana została Widow Licker a trudności oscylują w okolicy 7C+/8A.

 

 

źródło: 8a.nu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com