facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Saladra i Prokop w Ciężkowicach

Złota zasada serii sprawdza się idealnie w przypadku przez wiele lat zapomnianej przystaweczki Tomka Oleksego Dziczyzna 8A w Ciężkowicach. 

Mateusz Prokop na Odysei Dotyku 1 7C+ (fot. Wilku)

 

 

Od chwili powstania zarastała glonem oraz mitem o tym „że się nie da”. Ale szybkie odczarowanie przez ekipę z Krakowa sprawiło, że coraz więcej zawodników melduje się na topie. Ostatnio tą trikową linię pokonał również Mateusz Prokop. Zawodnik z Rzeszowa nie dość że zatopował, to dodatkowo wyraził mocne wątpliwości co do wyceny. 8A to jego zdaniem mocna przesada i trudności Dziczyzny powinny być raczej opisane cyferka 7C. Oprócz tego Mateusz wczołgał się również między innymi na Miau (jego zdaniem łatwe 7B), Hard Core 7B+ oraz wysokie Las Paranos No Fuck. Dla Las Paranos zresztą też zaproponował mocne obniżenie wyceny do 7A. Podobnego zdania jest Jacek Matuszek, który tą imponująca przystawkę pokonał w pierwszej próbie.

 

Jak zwykle ruch panuje również „Na dole”. Konrad Saladra opuścił na chwilę swoje rodzinne strony i ładnie zawalczył na Ratuszu pokonując najtrudniejszy bulderek w Ciężkowicach - White Widow 8A+ również autorstwa Tomka Oleksego. Konrad dorzucił do tego prawdopodobnie pierwsze przejście łatwiejszego wariantu Wdowy wychodzącego łatwiejszym terenem w prawo. Ciekawe w sumie że dopiero teraz ktoś zdecydował się pokonać tą mocno ewidentną kombinację. Nowość nazwana została Widow Licker a trudności oscylują w okolicy 7C+/8A.

 

 

źródło: 8a.nu

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
2018-05-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kamil Ferenc podbił Diabelskie Schronisko

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pirmin Bertle poprowadził La Cène du (Roi) Lézard 9b

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Michaela Kiersch i ekstremalne drogi w Katalonii

Komentarze
0
 
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com