facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-14
 

Ruszają zapisy na najdłuższy bieg w Polsce i Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Już jutro, w piątek 15 lutego o godzinie 12 rozpoczynają się  zapisy na serię biegów w ramach nowo powstającej imprezy na Dolnym Śląsku. Koronnym dystansem będzie najdłuższy bieg w Polsce: 210 km po siedmiu pasmach górskich!
W ramach imprezy odbędą się także maraton, półmaraton, bieg na 10 km oraz K-B-L na 90 km. Zapisy na www.dfbg.pl 

Jako organizatorzy i zawodnicy biegów górskich zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju. Od kilku lat przymierzaliśmy się do zorganizowania biegu ultra, który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą. Po startach w Krynickim Festiwalu Biegowym i kultowym już biegu UTMB we Francji doszliśmy do wniosku, że chcemy połączyć idee takich przedsięwzięć i stworzyć nową jakość.

I tak powstała trasa o niespotykanym jeszcze w Polsce dystansie 210 km i przewyższeniu +/- 15.300 m! Obejmuje ona swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką - co daje możliwość zawodnikom zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej!

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach wystartować na takim dystansie, proponujemy niemal połowę dystansu trasy głównej, czyli trasę K-B-L  (90 km).


Alternatywą do dłuższego biegania będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych - Złoty Maraton i Złoty Półmaraton. Ciekawostką będzie zapewne fakt, że oprócz nagród i pucharów za zwycięstwo najlepszy otrzyma sztabkę z prawdziwego złota!

Wśród "górali" specjalizujących się w biegu alpejskim proponujemy Bieg na Śnieżnik - 10 km, gdzie osoby towarzyszące będą mogły kibicować początkowi zmagań z krzesełek wyciągu na Czarną Górę. Oprawę stanowić będą relacje na żywo, telebimy i występy zespołów artystycznych we wszystkich miastach, przez które przebiegają trasy festiwalu.


I jeszcze jedna informacja - trzy nasze biegi (7 szczytów, Złoty Maraton i Złoty Półmaraton) będą brały udział w prestiżowym cyklu Salomon S-Lab, którego finałem będzie właśnie nasz festiwal. Na cykl, oprócz tras festiwalowych składać się będzie jeszcze tylko Bieg Marduły i Maraton Gór Stołowych.

Do zobaczenia na Festiwalu!

Organizatorzy

Więcej info na: www.dfbg.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com