facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-28
 

Ruszają zapisy na Izerską Wielką Wyrypę

Już 1 czerwca ruszają zapisy na jedną z najpopularniejszych imprez na orientację na Dolnym Śląsku – Izerską  Wielką Wyrypę. Z roku na rok przyciąga ona coraz więcej osób żądnych przygód. Rosnąca liczba uczestników to najlepsza wizytówka tej imprezy.
Data tegorocznej edycji to 16 – 18 sierpnia. Bazą będzie Lwówek Śląski -  malowniczo położone na pograniczu Gór Izerskich i Kaczawskich wielowiekowe miasto z bogatymi tradycjami (oczywiście najlepiej znane są te związane z piwowarstwem).

To doskonała lokalizacja, która pozwoli na zaprojektowanie ciekawych, zróżnicowanych tras. I co ważne - prowadzących po innych zakątkach Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich niż ścieżki poprzednich edycji.

– Chcemy, aby za każdym razem trasy wiodły innymi szlakami, tak aby pokazać piękno jak największego obszaru – tłumaczy Arkadiusz Zapotoczny, kierownik rajdu. – Tegoroczne hasło to „Z widokiem na Izery” – i rzeczywiście zapierających dech w piersiach widoków można być pewnym. Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod x.-org już sprawdzają różne warianty tras.

Czy zawodnicy zdążą je zarejestrować, szukając tej najbardziej optymalnej drogi między jednym a drugim punktem kontrolnym? Tego nie wiemy. A w zasadzie to wszystko w rękach samych zawodników – mają oni do wyboru w tym roku aż pięć tras (w poprzednich latach opcje były trzy). Nowe warianty to 70 kilometrowa trasa rowerowa i 20 kilometrowa trasa piesza. To ukłon w stronę tych, dla których Izerska Wielka Wyrypa to bardziej zabawa 
i turystyka niż zaciekła sportowa rywalizacja.
Pozostałe trasy, czyli 100 i 50 km pieszo oraz 150 km na rowerze oczywiście pozostają. W tym roku Izerska Wyrypa jest dla wszystkich! Już sama długość tras pokazuje, że mogą w niej wystartować osoby o doskonałej kondycji i doświadczeniu w tego typu zmaganiach, jak i początkujący.


Warto już teraz zanotować sierpniową datę w kalendarzu i szybko zdecydować się na udział w tej przygodzie, bo przez cały czerwiec obowiązuje niższe wpisowe. Jego wysokość jest następująca: dla 20 km trasy pieszej: 20 zł, 50 km – 40 zł, 100 km – 50 zł. Za 150 km trasy rowerowej zapłacimy 50 zł, a za krótszą i nową trasę 70 km jedyne 40 zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy znajdziecie na stronie izerskawyrypa.mcrace.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com