facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-09-26
 

Rusza Tatrzański Festiwal Biegowy

27 września o 8.00 w centrum Zakopanego nastąpi start Ultramaratonu Tatrzańskiego, którego trasa wiedzie na Wołowiec. Na niedzielę zaplanowano krótszy bieg pasmem Gubałowskim – Tatrzańską Dziesiątkę. W sobotę w godzinach 14 – 18  Parku Miejskim dla wszystkich chętnych odbędą się warsztaty jogi, pilates, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.

Ultramaraton Tatrzański
Sobota 27.09.

Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie dalej za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim.

Dystans 48 km, przewyższenie 1746 m.
Trasa biegu jest wymagająca technicznie. Trudności: ekspozycja, luźne skały, znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.
Start o 8:00

Organizator przewidział na trasie 7 punktów odżywczych: Butorowy Wierch, Kiry, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, pod Wołowcem, Schronisko PTTK Dolina Chochołowska, Kiry.

W przypadku niekorzystnych warunków (śnieg) trasa może zostać zmodyfikowana, o czym organizatorzy poinformują zawodników na odprawie.Tatrzańska dziesiątka
Niedziela 28.09.

Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by przed Butorowym Wierchem skręcić w lewo i żółtym szlakiem doprowadzić do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza uczestników do mety w Parku Miejskim.
Dystans 10 km, przewyższenie + 400 m/-350 m

Trasa biegu nie jest wymagająca technicznie. Trudności: znaczne przewyższenia, zmienna pogoda.

Start o 9:30.

Szczegóły i mapy: http://www.tatrafestbieg.pl/trasa

 Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com