facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-05-19
 

Rusza cykl S-Lab - tym razem w wakacje

Wraca cykl biegów górskich Salomon S-LAB Trail Running!

W tym roku już po raz piąty zapraszamy na cykl wymagających biegów trailowych sygnowanych znakiem Salomon S-LAB, rozgrywanych w różnych pasmach górskich.


O punkty w cyklu będzie można rywalizować podczas trzech znanych i cenionych imprez: Maratonu Gór Stołowych, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Letniego Biegu Piastów.


Finał cyklu po raz pierwszy w historii odbędzie się pod koniec sierpnia w Jakuszycach. Najlepsi zawodnicy cyklu otrzymają m.in. profesjonalne zestawy ufundowane przez Salomona oraz zegarki marki Suunto.

 

Więcej informacji o nagrodach już wkrótce.

 


1. Maraton Gór Stołowych
Po raz pierwszy całość cyklu zostanie rozegrana w trakcie wakacji - na pierwsze zawody zapraszamy w Góry Stołowe już 5 lipca. Wymagający dystans prawie 46 km z przewyższeniem 2200 metrów gwarantuje ciekawą rywalizację z najlepszymi zawodnikami w kraju, spośród których rekord trasy dzierży Marcin Świerc. Trasa wytyczona łąkami, lasami oraz między niesamowitymi formacjami skalnymi będzie niesamowitą scenerią- uczestnicy poprzednich edycji przyznają, że to jedne z piękniejszych biegowych ścieżek na jakich przyszło im się ścigać.
Ponieważ zapisy na Maraton są już oficjalnie zamknięte, informujemy, że zostały jeszcze miejsca dla najlepszych zawodników - wystarczy napisać do Organizatora. Przewidział on pulę miejsc dla pierwszych 30 mężczyzn i 15 kobiet z Ligi Biegów Górskich 2013 oraz dla osób, które zajęły wysokie miejsca w innych ważnych startach w ubiegłym roku.


2. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich
Aż sześć tras, w tym trzy liczące się do cyklu S-Lab, jeden z najdłuższych biegów w Polsce (240km!), a także Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim odbędą się w okolicach Lądka Zdroju w drugiej połowie lipca. Festiwal to także koncerty, dobra zabawa dla całej rodziny, piękne trasy zaczynające się już od 10 km - każdy znajdzie tu coś dla siebie. I zapisy są nadal otwarte!


3. Letni Bieg Piastów - Wielki Finał Cyklu
Zimą do Jakuszyc przyjeżdża kilka tysięcy osób, by na biegówkach rywalizować w najsłynniejszym w Polsce Biegu Piastów. Organizatorzy już po raz drugi przygotowali alternatywne, letnie zawody dla biegaczy, które w tym roku będą także finałem naszego cyklu. Piękna, leśna trasa, którą pokonają zarówno początkujący „górale” jak i doświadczeni zawodnicy, świetna atmosfera i Góry Izerskie w tle - musicie tam być z nami!


Serdecznie zapraszamy do udziału, treningów i dobrej zabawy w najpiękniejszych polskich górach!


Wszystkie szczegóły, informacje o zapisach i galerie zdjęć z poprzednich edycji znajdują się na stronie Cyklu www.TrailRunning.pl

 Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com