facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-08-23
 

Rungofarka - filmowy dokument z pierwszego wejścia na szczyt

Na początku października ubiegłego roku Tino Villanueva i Alan Rousseau dokonali pierwszego wejścia na dziewiczy szczyt Rungofarka, (6495 m n.p.m.) położony w Himalajach Indyjskich. Dwójka Amerykanów wspięła się w stylu alpejskim liczącą ponad 1200 metrów północną ścianą, pokonując trudności wycenione na M6 WI4! Za sprawą Tino Villanuevy, który dokumentował najważniejsze momenty wyprawy na video, możemy dziś obejrzeć ponad 30-minutową, filmową produkcję, dzięki której na własne oczy przekonamy się z czym mierzyli się wspinacze. 

 

Poniżej krótka zapowiedź filmu od samego autora:

"Niniejszy film opowiada o naszej ekspedycji do Jammu i Kaszmiru w północnych Indiach. Zawodowo jestem przewodnikiem wysokogórskim, a pondato pseudoprofesjonalnym wspinaczem, kamerzystą-entuzjastą i filmowcem-amatorem. Podczas tworzenia tego filmu wcieliłem się we wszystkie te role. 

 

Wspinanie w stylu alpejskim jest niszowym sportem i ten projekt zrealizowaliśmy głównie dla naszej pasji. Na tej wyprawie (a także na pozostałych, w których brałem udział) byłem tylko ja, mój partner wspinaczkowy i nasze kamery. Nie mieliśmy ekipy filmowej, wsparcia, wielokrotnie powtarzanych scen. Materiał, który udało się zgromadzić powstał niejako przy okazji wspinania, asekuracji - jednym słowem wszystkich czynności które podejmowaliśmy by posuwać się w górę. Dlatego też część scen zawiera szumy, drgania obrazu lub inne tego typu niedogodności. Mam nadzieję, że nie będziecie oceniać filmu przez pryzmat powyższych, przeciwnie - będzie przez to bardziej autentyczny w odbiorze. 

 

Moim celem przy tworzeniu tego filmu było pokazanie ludziom jak naprawdę wygląda wyprawa  w stylu alpejskim."

Nie pozostaje nam nic innego jak w imieniu Tino Villanuevy zaprosić Was na seans:

 

Źródło: rockandice.com

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-06-02
FOTO-VIDEO
 

New Life - najtrudniejsza ekspedycja Pearsona i Ciavaldini

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-03-09
FOTO-VIDEO
 

Skituring - 3 kroki na dobry początek

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-12-29
FOTO-VIDEO
 

Julia Chanourdie na "Eagle-4" 9b

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com