facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-25
 

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy projekt wyprawy podróżniczej 2012

Na konkurs organizowany przez Travelbit.pl - Centralę Polskich Globtroterów oraz serwis Traseo.pl wpłynęły dziesiątki niezwykłych projektów wypraw podróżniczych.
Po długich debatach, szczegółowej analizie projektów i zaproponowanych tras, jury zgodnie wyłoniło zdobywców trzech pierwszych miejsc.

Oceniono przede wszystkim fachowość przygotowania trasy, realność jej realizacji, a także umiejętność znalezienia w "zwyczajności" czegoś nowego. 

Pierwsze miejsce zdobył projekt wyprawy rowerowej z dzieckiem pt. „All inclusive inaczej: rowerem przez morze z Rijeki po Dubrovnik” opracowanej przez arturooo.


Drugie miejsce zajął użytkownik z awatarem dominkom za trasę kolejową „Po Galicji” prowadzącą szlakiem opisanym przez Martina Pollacka w książce "Po Galicji". Jest to podróż sentymentalna po miastach i miasteczkach Polski i Ukrainy, które istnieją tylko na kartach archiwalnych dokumentów, książek, przekazów ustnych.


Trzecie miejsce
otrzymał projekt trasy przez Amerykę Łacińską pt. „Śladami Polaków”, który opracowała katka. W poszukiwaniu Polonii autorka planuje przemierzyć region samochodem terenowym, rowerem, piechotą, by dotrzeć w najodleglejsze jego zakątki.

 

Wśród finalistów ogłoszonych podczas Ogólnopolskiego Spotkania Obieżyświatów, Trampów i Turystów OSOTT znalazły się także takie trasy jak „Indie – Goa, północ”, „Plan wyprawy do Hiszpanii 2012”, „Jezioro Bajkał”, „Pamir i Karakorum Highway” i „Dunajem przez Europę”.

Wszystkie trasy można przeglądać na stronie: http://traseo.pl/strona/konkurs-projekt-wyprawy

W składzie Jury zasiadali znani polscy podróżnicy: Andrzej Urbanik, Michał Rej, Marcin Korzonek, Tomasz Grzywaczewski, Anna Grebieniow oraz Iwona i Jerzy Maronowscy.


Organizatorzy konkursu:

Travelbit.pl, Traseo.pl  

Partnerzy konkursu:

Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.”, Wydawnictwo Carta Blanca, Ceneria.pl, Globtroter.pl, Goryonline.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com