facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-24
 

Rocker - rewolucja w narciarstwie na miarę carvingu

Osoby zainteresowane nowinkami w narciarstwie coraz częściej słyszą słowo rocker. Czym jest to tajemnicze sformułowanie, jak trafiło do narciarstwa i dlaczego jest tak rewolucyjne? W dniach 24 - 28 października na austriackim lodowcu Hintertux odbędzie się Rocker Ski Test INTERSPORT, podczas którego rozwiane zostaną te oraz wiele innych pytań dotyczących nowej technologii konstrukcji nart.
Sformułowanie i koncept rockera pochodzi ze sportu, który pozornie jest bardzo odległy od narciarstwa - chodzi o surfing. Dziób deski surfingowej na pewnym odcinku unosi się do góry, ułatwiając tym samym ślizganie się po pofalowanej powierzchni wody. To właśnie ten profil nazywany jest rockerem.

W jaki sposób jednak pomysł ten zawędrował do narciarstwa?

Kilka lat temu konstruktorzy nart, poszukując rozwiązań ułatwiających jazdę w głębokim śniegu, doszli do wniosku, że środowisko to swoim zachowaniem bardziej przypomina wodę niż utwardzone podłoże. Początkowo zastosowali więc znaną od lat surferom konstrukcję rockera w sprzęcie freeride`owym. Dzięki temu ta grupa nart zyskała nowy, rewolucyjny kształt - ich dzioby podnosiły się do góry już na odcinku 30 - 40 cm. Pasjonaci jazdy w puchu szybko przekonali się do nowego rozwiązania - ich narty doskonale pływały po powierzchni puchu, znacznie ułatwiając jazdę i czyniąc ją jeszcze przyjemniejszą.


Szybko odkryto, że rocker może być propozycją nie tylko freeriderów, ale i wszystkich pozostałych narciarzy preferujących jazdę po trasach, a nawet zawodników ścigających się na trasach slalomów Pucharu Świata! Konstrukcja rocker, odpowiednio zmodyfikowana i nieco mniej radykalna, daje wrażenie krótszej i łatwiejszej w opanowaniu narty, jednocześnie dodając jej sporo wszechstronności. Efektywne tłumienie wszelkich nierówności w miękkim śniegu sprawia, że sprzęt tego typu prowadzi się bardzo płynnie i nie ma ryzyka przypadkowego złapania krawędzi. Wiodący producenci intensywnie wdrażają to rozwiązanie w swoich najnowszych kolekcjach. Najlepszym przykładem może być marka Salomon, która wyposażyła w tę konstrukcję aż 60% modeli nart na sezon 2012/13.

Doskonałą okazją, by osobiście przekonać  się do rewolucyjnej konstrukcji rocker jest odbywający się na lodowcu Hintertux w dniach 24-28 października Rocker Ski Test organizowany przez sieć salonów sportowych INTERSPORT.

Testując w doskonałych alpejskich warunkach sprzęt marki Salomon, Atomic oraz innych producentów, wyposażony w tę konstrukcję, uczestnicy samemu sprawdzą jak zachowują się tego typu narty. Na miejscu pojawią się także zawodnicy teamu Salomon - czołowa polska zawodniczka skicross Karolina Riemen oraz niezwykle doświadczony freerider Andrzej Osuchowski. Będzie można z nimi pojeździć i zasięgnąć bezpośrednich porad, a także dowiedzieć się w jaki sposób rocker pomaga im w osiąganiu lepszych wyników sportowych.

Narty z technologią rocker można również przetestować dzięki wypożyczalniom INTERSPORT Rent, gdzie oferowana jest cała gama nart z tą rewolucyjną konstrukcją. W tym sezonie prawie wszyscy producenci nart, w tym również Salomon, stawiają na technologię rocker. Zatem tej zimy w markowych sklepach sportowych, w tym w INTERSPORT, znajdziemy wiele modeli nart z tą rewolucyjną technologią.


Więcej informacji o testach konstrukcji rocker można uzyskać odwiedzając stronę www.rockerski.pl. Wszyscy zainteresowani tą nową technologią znajdą tam wszelkie niezbędne informacje, a jeżeli to nie wystarczy, eksperci INTERSPORT chętnie odpowiedzą na pytania w sklepach lub za pośrednictwem infolinii i czatu internetowego.

Dodatkowe informacje:


www.rockerski.pl
,
facebook.com/pages/Rocker-Ski/422070441179824
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com