facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-04-08
 

Renan Ozturk: Ciężki wypadek podczas zjazdu na nartach

Utalentowany amerykański filmowiec i wspinacz doznał poważnego wypadku podczas zjazdu na nartach w górach leżących wokół doliny Jackson Hole w stanie Wyoming.

Dla miłośników filmu wspinaczkowego postać Renana nie powinna być obca. Od lat współpracował on ze słynnym zespołem Sender Films. Także jego indywidualne projekty cieszyły się zasłużoną popularnością. Za przykład zdolności i talentu niech posłuży My Day "Living the Dream":
Ozturk należy też do grona solidnych wspinaczy. Jego przeżywcowanie OS 100-metrowej North Six Shooter Tower w Utah zostało uwiecznione w filmie „Return2Sender: Parallelojams”. Wspinał się w Boogaboos, Yosemite, Indian Creek, Joshua Tree i wielu innych. Do jego ulubionych rejonów można zaliczyć Himalaje, gdzie spędzał czas nie tylko na wspinaniu, ale także na studiach kultury i języka Nepalu...

28 marca br. w trakcie zjazdu na nartach w rejonie Rock Springs na południu Jackson Hole podążając za Jeremy Jonesem, Xavier de le Rue i Jimmy Chinem spadł z urwiska w dół żlebu. „To niesamowite, że ktoś może przeżyć wklęśnięte złamanie czaszki, częściowo zapadnięte płuco i złamania kręgów szyjnych C2 i C7, szczególnie kiedy wypadek zdarza się podczas jazdy na nartach w dzikim terenie” – komentuje serwis tetonat.com. Aktualne doniesienia wskazują, że rekonwalescencja Renana będzie długa, ale w pełni odzyska zdrowie – niewątpliwie zasługa w tym szybkiej akcji ratowników, którzy przybyli na miejsce wypadku w 20 minut po otrzymaniu zgłoszenia.Szybkiego powrotu do zdrowia, Renan!

(tm)

[źródło: tetonat.com]
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-28
GÓRY
 

Wielkie Solisko na dwa sposoby

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com