facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-03
 

Rekordowy Salomon Nordic Sunday

To absolutny rekord tego sezonu i jeden z lepszych wyników w historii zawodów Salomon Nordic Sunday. W ciągu weekendu (1-2 lutego 2014 roku) na Polanie Jakuszyckiej rywalizowało aż 387 osób – 155 stylem dowolnym i 232 klasykiem.

Wygrali: Mateusz Zawół i Joanna Badacz (st. dowolny) oraz Piotr Skowron i Alena Jindriskova (st. klasyczny).

Rywalizacja, zarówno w sobotę i niedzielę, odbyła się na trasie liczącej ok. 8 kilometrów, ale bardzo wymagającej, zarówno kondycyjne, jak i technicznie. Na początku blisko 2 km ostrego podbiegu, a potem sporo zjazdów na zróżnicowanej trasie.

W sobotę doświadczenie biathlonowe pomogło Mateuszowi Zawołowi, reprezentantowi gospodarzy, czyli Szklarskiej Poręby. Mateusz w tym sezonie reprezentował Polskę na Uniwersiadzie. Drugiego na mecie Pavla Simka wyprzedził o 5 sekund, a trzeciego Jana Maska o 37 sekund.

Wśród pań najlepsza była wicedyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie – Joanna Badacz, przed inną biathlonistką Katarzyną Leją i Czeszką Aleną Jindriskovą.

Zdjęcia: Stacja JakuszyceDo mety dobiegło w sumie 155 osób, w tym spora grupa reprezentantów Sił Zbrojnych. W ramach tego SNS-a odbyły się Mistrzostwa Sił Powietrznych i Mistrzostwa Generalnego Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych. Mistrzami Sił Powietrznych zostali Maciej Bzdawski z Kościeliska oraz Monika Kaczanowska z Mińska Mazowieckiego, a Mistrzami Sił Zbrojnych: Bartosz Mirowski (Lubliniec) i Katarzyna Leja (Ciche).

W niedzielę na trasie było jeszcze więcej osób. Zwycięzca - Piotr Skowron wyprzedził kolejnych na mecie Jakuba Mrozińskiego i Wojciecha Smykowskiego (cała trójka z Jeleniej Góry) o 39 sekund. Alena Jindriskova miała jeszcze większą przewagę. Pokonała Ewę Szmel 1,29 min.

Trasa zawodów nie należała do najłatwiejszych. Szczególnie pierwszy podbieg, czyli popularne Buczki – krótki, ale wąski i stromy. Tam niestety nie obyło się bez zatorów, zawodnicy z środka stawki podchodzący jodełką czasami spowalniali resztę peletonu. Ale to nie wadziło czołówce, która w tym czasie już dawno przekroczyła szczyt Samolotu (to wzniesienie to już tradycja podczas Mistrzostw Sił Powietrznych).

- Zaplanowałem sobie, że już na pierwszym podbiegu postaram się zostawić Kubę oraz Wojtka i to mi się udało – mówił na mecie zwycięzca. – Już do końca biegłem samotnie. Smarowanie było trafione, a to na podbiegu miało istotne znaczenie – dodawał Piotr Skowron.

To był dobry dzień dla rodziny Skowronów, bo tuż za podium uplasował się młodszy brat Piotra – niespełna 16-letni Michał. A w zawodach startował jeszcze ojciec – Mieczysław.

Jak już wspomnieliśmy, w ramach weekendowej rywalizacji w Salomon Nordic Sunday odbyły się także Mistrzostwa Sił Zbrojnych oraz Mistrzostwa Sił Powietrznych.

W niedzielę „mundurową” rywalizację klasykiem wygrali - Mistrzostwa Sił Zbrojnych: Bartosz Mirowski i Katarzyna Leja (byli najlepsi także w sobotę); Mistrzostwa Sił Powietrznych: Łukasz Karpiński i Monika Kaczanowska.

Podczas weekendowych zawodów SNS odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz chorującego na złośliwy nowotwór IV stopnia – Neuroblastomę – Szymona Uznańskiego, syna znanej zawodniczki startującej w Salomon Nordic Sunday – Agnieszki Wanżewicz – Uznańskiej. – Jeszcze rok temu Szymon był z nami na SNS-ie, pomagał wręczać medale, stał na podium, robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. A kilka dni po zawodach dowiedzieliśmy się, że ma nowotwór. Zbierane pieniądze przekażemy na leczenie naszego syna we Włoszech – mówiła w niedzielę mama Szymonka.

I na koniec informacja o zapisach na finał SNS-a (23 lutego 2014 roku). Te zostały zamknięte w niedzielę. Przypomnijmy, że finał SNS-a odbywa się w ramach Małego Biegu Piastów i to organizatorzy Biegu Piastów przyjmowali zapisy.

A wcześniej kolejna edycja na Polanie Jakuszyckiej: 15-16 lutego. Szczegóły dotyczące trasy za tydzień.

Pełne wyniki rywalizacji:

sobota, 1.02.2014 – styl dowolny: http://www.online.datasport.pl/results1066/


niedziela, 2.02.2014 – styl klasyczny: http://www.online.datasport.pl/results1067/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com