facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-10
 

Rajd w Góry Kamienne

Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocławiu zaprasza na wspólne wędrowanie po Górach Kamiennych. Uczestnicy postarają się zdobyć Koronę Sokołowską, w stylu alpejskim (na lekko), drogą klasyczną bez tlenu (łącznie 6125 m n.p.m.).
Termin: 21 maja 2011
Miejsce: Góry Kamienne - okolice Sokołowska

Po szczęśliwym powrocie na każdego czeka certyfikat podpisany przez kierownika wyprawy oraz szefa zespołu szturmującego.

Przewodnicy SKPS Wrocław pragną zabrać wszystkich spragnionych górskiej wędrówki w Góry Kamienne. Zdobywać będziemy Koronę Sokołowską, w skład której wchodzi siedem szczytów otaczających tę stację klimatyczną (Waligóra - 936 m. n.p.m., Suchawa - 928 m. n.p.m., Kostrzyna - 906 m. n.p.m., Włostowa - 903 m. n.p.m., Bukowiec - 898 m. n.p.m., Stożek Wielki - 841 m. n.p.m., Katarzyna - 713 m. n.p.m.)
Zależnie od ilości chętnych - jedna albo dwie trasy.

Jedziemy bez względu na liczbę chętnych i pogodę.


Program


6:46 - 8:29 Pociąg osobowy Wrocław Główny - Wałbrzych Miasto
Przejazd busem z Wałbrzycha do Unisławia Śląskiego
Powrót busem z Sokołowska do Wałbrzycha; z Wałbrzycha pociąg osobowy do Wrocławia (pociąg o 17:46 albo 18:52).

Zdobywanie Korony rozpoczniemy od Stożka Wielkiego (wejście szlakiem żółtym). Zbiórka o godzinie 6:30 na dworcu głównym PKP we Wrocławiu, przy wejściu od ul. Suchej. Pamiętajcie o wcześniejszym kupieniu biletu na pociąg! Jeżeli nie posiadacie zniżek na przejazdy koleją - radzimy zapoznać się z ofertą "Ty i raz, dwa, trzy". Przewodników na pewno bez trudu poznacie :-)

Po drodze na pewno będzie czas na nietypowe gry i zabawy, nie zabraknie również ciekawych anegdot i opowieści serwowanych przez przewodników SKPS.

Koszt


Koszt ok. 20 zł (koszt przejazdów koleją i busami - ceny dla studentów). Impreza jest niekomercyjna, przewodnicy wykonują swoją pracę bezpłatnie.

Co powinniście wziąć ze sobą?


Na pewno dużo dobrego humoru i energii na cały dzień wędrówki. Poza tym na pewno wygodne i rozchodzone buty; choć podstawowe produkty z apteczki (przewodnicy będą mieć apteczki); coś od deszczu (kurtka albo płaszcz); jedzenie i picie (bezalkoholowe) oraz dokumenty (np. legitymacje studenckie). Pomocne będą też z pewnością kijki trekkingowe.
Należy posiadać co najmniej 1-dniowe ubezpieczenie. UWAGA: Jeżeli jesteś członkiem PTTK i masz aktualnie opłaconą składkę to obejmuje Cię ubezpieczenie! Osoby niepełnoletnie powinny posiadać zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo.

Zapisy


Najlepiej piszcie nam o swoim uczestnictwie na adres zarzad.skps_małpa_gmail.com, ewentualnie dzwońcie lub smsujcie na 694-686-062. Zapraszamy też na naszą stronę internetową www.skps.wroclaw.pl oraz na naszego facebooka.

Źródło:
e-gory.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com