facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-17
 

Puchar Świata w Moskwie

W najbliższy weekend w Moskwie odbędzie się kolejna tegoroczna edycja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej.
Zaplanowane zostały dwie konkurencje: buldering oraz wspinanie na czas. Polskę będzie reprezentowała pięcioosobowa grupa zawodników: Edyta Ropek (MKS Tarnovia, Alpinus Azoty Tarnów Team), Monika Prokopiuk (Skarpa lublin), Łukasz Świrk (SMG Lubin), Jędrzej Komosiński (PGNiG AZS PWSZ Tarnów), Tomaszem Oleksy (MKS Tarnovia, Poldim, Azoty Tarnów, Bergson).

Rywalizację rozpoczną bulderowcy, wśród których znajdzie się także nasz jedyny reprezentant - Tomasz Oleksy. W piątek odbędą się eliminacje, zaś półfinały i finały w sobotę. To już czwarta w tym roku edycja Pucharu Świata.

Zmagania we wspinaczce na czas odbędą się w niedzielę i zostaną rozegrane  na 14-metrowej ścianie, w formacie klasycznym tej konkurencji. W zawodach wystartuje 43 mężczyzn i 23 kobiety, z czego najliczniejszą reprezentację stanowią gospodarze: 20 mężczyzn i 12 kobiet. Nasze barwy będzie reprezentować cała piątka zawodników. To druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w "czasówkach".

Tak oto o zawodach i swoich szansach wypowiada się Edyta Ropek: „To będą trudne zawody, Rosjanie mają bardzo dobrych zawodników, wystawili liczną reprezentację. Przyjadą Chińczycy, Ukraińcy, Kazachowie, Wenezuelczycy – to silne ekipy. Rywalizacja odbędzie się na klasycznych czasówkach, ciężko przewidywać wyniki, wszystko jest możliwe. Ja jestem dobrze przygotowana, ostatni miesiąc spędziłam trenując właśnie na drogach klasycznych, między innymi na TOSiRze w Tarnowie” .

Życzymy powodzenia :)

źródło: www.edytaropek.pl, www.wspinanie.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com