facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-17
 

Puchar Świata w Moskwie

W najbliższy weekend w Moskwie odbędzie się kolejna tegoroczna edycja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej.
Zaplanowane zostały dwie konkurencje: buldering oraz wspinanie na czas. Polskę będzie reprezentowała pięcioosobowa grupa zawodników: Edyta Ropek (MKS Tarnovia, Alpinus Azoty Tarnów Team), Monika Prokopiuk (Skarpa lublin), Łukasz Świrk (SMG Lubin), Jędrzej Komosiński (PGNiG AZS PWSZ Tarnów), Tomaszem Oleksy (MKS Tarnovia, Poldim, Azoty Tarnów, Bergson).

Rywalizację rozpoczną bulderowcy, wśród których znajdzie się także nasz jedyny reprezentant - Tomasz Oleksy. W piątek odbędą się eliminacje, zaś półfinały i finały w sobotę. To już czwarta w tym roku edycja Pucharu Świata.

Zmagania we wspinaczce na czas odbędą się w niedzielę i zostaną rozegrane  na 14-metrowej ścianie, w formacie klasycznym tej konkurencji. W zawodach wystartuje 43 mężczyzn i 23 kobiety, z czego najliczniejszą reprezentację stanowią gospodarze: 20 mężczyzn i 12 kobiet. Nasze barwy będzie reprezentować cała piątka zawodników. To druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w "czasówkach".

Tak oto o zawodach i swoich szansach wypowiada się Edyta Ropek: „To będą trudne zawody, Rosjanie mają bardzo dobrych zawodników, wystawili liczną reprezentację. Przyjadą Chińczycy, Ukraińcy, Kazachowie, Wenezuelczycy – to silne ekipy. Rywalizacja odbędzie się na klasycznych czasówkach, ciężko przewidywać wyniki, wszystko jest możliwe. Ja jestem dobrze przygotowana, ostatni miesiąc spędziłam trenując właśnie na drogach klasycznych, między innymi na TOSiRze w Tarnowie” .

Życzymy powodzenia :)

źródło: www.edytaropek.pl, www.wspinanie.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com