facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-06-12
 

Puchar Polski dzieci i młodzików we wspinaczce na czas, Warszawa 2012

9 czerwca w Centrum Sportów Ekstremalnych MartJack Extreme Event, rozegrano zawody Pucharu Polski dzieci i młodzików we wspinaczce na czas. Organizatorem był Uniwersytecki Klub Alpinistyczny, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
Zawody odbyły się na świeżym powietrzu, w prawdziwie sielankowej atmosferze. Wystartowało 46 zawodników, w tym 28 dziewczynek i 18 chłopców. Dziewczynek jak to zwykle bywa, było o wiele więcej niż chłopców. Może za kilka lat wspinaczka przestanie być dyscypliną, w której dominują panowie?
 
Poziom zawodów był bardzo wysoki, a czasy uzyskane na 10-metrowych drogach były zaskakująco niskie. 
 


Emocje i walka młodzików. Fot. Adam Jagielak
 
Pierwsze wystartowały młodsze dziewczynki. Pierwsze miejsce zdobyła po ekscytującej walce Maja Topolewska (UKA Agama), pokonując koleżankę z sekcji Anię Saloni. Trzecie miejsce zajęła Alicja Kwiatkowska ze Skarpy Lublin. W kategorii młodszych chłopców również dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy UKA Agama - Bartek Winiarek i Michał Grom, a trzecie miejsce Filip Chochół z sekcji Grimpi. 
 
W kategorii dzieci-dziewczynki zwyciężyła Natalia Kałucka, przed siostrą Aleksandrą Kałucką (obie z MKS-Tarnowia) i Marceliną Matyjaszczyk (Skarpa Lublin). 
W kategorii dzieci-chłopcy wygrał, jak zwykle niepokonany, Rafał Bąk (Transformator), a za nim byli Miłosz Bujak (Skarpa Bytom) i Mateusz Saloni (UKA-Agama)
 


Fot. Adam Jagielak
 
Najlepszy czas zawodów osiągnęła najszybsza młodziczka - Olga Lewicka (UKA-Agama). Najszybszym młodzikiem był Gerard Rechul (Skarpa-Lublin). Srebrny medal dostali Natalia Woś (Skarpa-Lublin) i Adrian Kieraga (Skarpa-Lublin). Trzecie miejsce zajęli Jakub Obracaj (KW Jastrzębie) i Hanna Złotek (UKS Brzeszcze).
 
Oprócz wspinania organizatorzy zapewnili szereg innych atrakcji, możliwych do realizacji dzięki wsparciu licznych sponsorów: MartJack Extreme Event, Mamut, Modul System, ProRock Climbing, Coffee Lovers, Climb Rock, Wspinanie.pl.
 


Najmłodsi również dawali radę. Fot. Adam Jagielak
 
Można było postrzelać z wiatrówki, pojeździć na "odwrotnym" rowerze, pograć w piłkę nożną, a także, co wykończyło niektórych zawodników, poskakać na trampolinie i pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni. Na szczęście przed finałami Bartek znalazł cały kufer pysznych słodyczy, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli uzupełnić energię i nabrać siły na dalsze starty.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, renerom za przygotowanie, publiczności za wspaniały doping, a sponsorom za rewelacyjne nagrody dla wszystkich zawodników.
 
Zapraszamy za rok!

Małgorzata Kusztelak
 Piotrek i Szymon w akcji. Fot. Adam Jagielak
 Mikołaj Jagielak. Fot. Adam Jagielak
 Fot. Adam Jagielak
 Fot. Adam Jagielak
 Fot. Adam Jagielak
 
 Fot. Adam Jagielak
 Najmłodsi również dawali radę. Fot. Adam Jagielak
 Magda Lewicka podczas wspinaczki. Fot. Adam Jagielak
 Bartek Winiarek. Fot. Adam Jagielak
 Fot. Adam Jagielak
 
 Fot. Adam Jagielak
 Fot. Adam Jagielak
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com