facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-07
 

Puchar Centrum Zdrowia Tuchów we wspinaczce rozegrany

W rozgrywanych w niedzielę 5 czerwca w Tuchowie zawodach we wspinaczce na czas amatorów wystartowało ponad osiemdziesięciu miłośników wspinaczki.
Specjalny pokaz Edyty Ropek, najszybszej zawodniczki świata minionego sezonu, uświetnił tuchowskie zmagania amatorów na dziewięciometrowej ściance! Zawody swoją obecnością zaszczycili Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś oraz przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Wojciech Skruch.

Po raz pierwszy w historii zawody wspinaczkowe zawitały do Tuchowa. Od samego rana na ściance ustawionej na terenach klubu MKS Tuchovia wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na specjalnie dla nich ułożonych, łatwych trasach wspinaczkowych. Znakomicie z przygotowanymi drogami poradzili sobie uczestnicy zawodów Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie, dla których ścianka wspinaczkowa była nie lada wyzwaniem. W tej kategorii wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli pokonując pionową ściankę, dlatego też każdy z nich został nagrodzony złotym medalem i pamiątkowym dyplomem. Szczególne wyróżnienie zostało przyznane Kamilowi Cedowskiemu, który wspiął się na dziewięć metrów w czasie 15 sekund, co jest naprawdę świetnym wynikiem!

Arena zmagań Pucharu CZT o poranku, fot. Jerzy BerganderO godzinie 11.00 rozpoczęły się zmagania w najmłodszych kategoriach wiekowych do 10 i do 14 lat, które przyciągnęły liczną grupę zawodników i zawodniczek. W kategorii dziewczynek do 10 lat zwyciężyła Aleksandra Kałucka, przed swoją siostrą Natalią Kałucką i Anną Wąs. Chłopcy z tej grupy wiekowej walczyli równie dzielnie, a najszybszy był Szymon Wójcik przed Hubertem Mastalarzem i Jakubem Jabłońskim.

W rywalizacji dziewczynek do 14 lat zwyciężyła zawodniczka z Tuchowa Monika Chrząszcz z czasem 15,47 sekundy wyprzedziła Jagodę Madejczyk - 18,34 sekundy i Sabinę Papciak – 20,09 sekundy! Mateusz Kuzdroń zwyciężył w kategorii chłopców do 14 lat, uzyskując lepszy czas od Dawida Łatka i Eryka Majki.

Panująca tego dnia upalna pogoda nie odstraszyła amatorów wspinaczki, którzy chętnie próbowali wspiąć się po przygotowanych drogach. Po zmaganiach najmłodszych uczestników przyszedł czas na główny punkt programu. O godzinie 14.00 ruszyły zmagania amatorów w kategoriach wiekowych do 18, do 30 i powyżej 30 lat. Tu walka była niezwykle zacięta, a najszybsi zawodnicy pokonywali ściankę poniżej 7 sekund!

Radek Mietelski podczas biegu, fot. Jerzy Bergander

Tak świetne czasy uzyskali dwaj zawodnicy Jakub Barnaś (6,64 s.) i Artur Mietelski (6,92 s.), którzy podzielili między siebie podium w kategorii do 30 lat. Wśród pań zwyciężyła tu Małgorzata Szymura. W kategorii do 18 lat wygrali Radek Mietelski i Angelika Adamczyk, zaś w kategorii wiekowej powyżej 30 lat znakomicie biegali Maciej Jankowicz i Bogumiła Madejczyk – złoci medaliści Pucharu Centrum Zdrowia Tuchów!

Jedną z atrakcji zawodów był specjalny pokaz wspinaczki na czas w wykonaniu dwukrotnej Mistrzyni Europy Edyty Ropek. O godzinie 16.00 mistrzyni zaprezentowała licznie przybyłej publiczności wspinaczkę na najwyższym światowym poziomie, uzyskując w jednym z biegów czas 4,56 sekundy!

Puchar Centrum Zdrowia Tuchów zakończyły zmagania w kategorii OPEN, w których zmierzyć się ze sobą mogli najszybsi zawodnicy. W tych zmaganiach bezkonkurencyjny był Michał Barnaś, który z czasem 5,25 sekundy wyprzedził Krzysztofa Łukasińskiego – 5,62 sekundy i Jakuba Barnasia – 5,73 sekundy! Wśród pań wygrała Małgorzata Szymura – 13,65 sekundy, przed Agnieszką Masłowską – 15,25 sekundy i Sylwią Piotrowską – 16,52 sekundy!

Edyta Ropek podczas pokazu wspinaczki na czas, fot. Jerzy Bergander

Sponsorami zawodów byli: firma Wiblask, Optotech Medical S.A., Bausch & Lomb, marka Alpinus, Elmed, marka Toshiba, Linde Gaz, Supra Brokers, marka Petzl, Dom Handlowy „Solo” Janusz Nowak, eLDe D.H. DWÓJKA - Pleśna, ŚDS Karwodrza.

Imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Burmistrz Tuchowa.

Patronat medialny nad zawodami objęli: RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, portale internetowe: sportowytarnow.pl, climb.pl, goryonline.com

Galerię zdjęć z zawodów opublikujemy w najbliższym czasie, teraz zapraszamy na strony www.tuchow.pl i www.intermaks.pl, gdzie znajdziecie foto relacje zaproszonych dziennikarzy!

Źródło: laroca.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com