facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-05
 

Przekraczamy bariery – trzech Kozaków, dwa rowery

O wyprawie, przygotowaniach, kulisach oraz o przygodach, jakie mieli podczas wyprawy opowiedzą na slajdowisku 5 września w Piwnicy pod Baranami  Karol Kleszyk, Paweł Król oraz Szymon Świrta.
Wjazd na wznoszący się na wysokość 6176 metrów południowoamerykański wulkan Aucanquilcha oraz przemierzenie Atacama, najbardziej suchej pustyni świata – to cele wyprawy „Przekraczamy bariery – trzech Kozaków, dwa rowery”.

W eskapadzie na najwyższy podjazd rowerowy na świecie udział wzięło trzech studentów. Karol Kleszyk z IPZ, pasjonat górskich wędrówek i wypraw rowerowych, pokonał trasę na tandemie razem z niewidomym Pawłem Królem, studentem filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego. Towarzyszył im Szymon Świrta, z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ.

Nasi Kozacy przejechali jedno z najsuchszych miejsc na naszej planecie! Po nieudanej próbie wtargnięcie na Aucanquilcha, ze względów bezpieczeństwa życia Szymon, Paweł i Karol wrócili do miasta Calama. Tylko na chwilę, aby stąd ruszyć na podój Atakamy. I się udało!
Atakama zdobyta!


O wyprawie, przygotowaniach, kulisach oraz o przygodach, jakie mieli podczas wyprawy opowiedzą na slajdowisku w Piwnicy pod Baranami 05.09.2011 godz. 19:00 oraz na antenie Radia Plus 106.1 o godz 18.30.


Więcej na: http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/1076-wyprawa-w-andy
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com