facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-19
 

Przegląd filmów narciarskich i snowboardowych

Najwyższe góry, dziewiczy puch, strome linie zjazdu i przekraczanie własnych barier. Tak w skrócie można opisać blok filmowy prezentowany podczas przeglądu filmów narciarskich, który 26 lutego zagości we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

Projekcje to kontynuacja pozytywnie przyjętego Freeride Film Festival Tour, którego trzecia edycja odbyła się w listopadzie w Warszawie i Krakowie gromadząc rekordową ilość widzów. Krakowska i warszawska odsłona wydarzenia była częścią corocznej trasy festiwalu, goszczącej w pięciu europejskich miastach: Insbrucku, Hamburgu, Warszawie, Krakowie i Wiedniu. 

 

Podczas przeglądu zaprezentowanych zostanie 6 filmów z udziałem światowej klasy riderów. Razem z nimi publiczność przeniesie się w strome góry Kaukazu, tętniące życiem szlaki Innsbrucka czy na zapierające dech w piersiach szczyty i skrajnie wymagające zbocza gór. 

 

Tegoroczna edycja Freeride Film Festival Tour była ogromnym sukcesem, a frekwencja i zaangażowanie widzów w Warszawie i Krakowie przerosło nasze oczekiwania - mówi Ada Jaszczyńska, koordynator polskiej części festiwalu. - Sukces przedsięwzięcia sprawił, że w kolejnych latach chcemy poszerzyć zasięg festiwalu o kolejne lokalizacje w Polsce. Przegląd we Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu to pierwszy krok do wpisania tych miast na stałe w trasę festiwalu - podkreśla.

 

Projekcje odbędą się 26 lutego w Multikinach we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Bilety do nabycia będą w kasach kin i na stronie www.multikino.pl

 

Data i godzina pokazu:  26 Lutego 2015, 20:00

 

Lokalizacje:

 

  • Multikino Katowice
  • Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki
  • Multikino Poznań Stary Browar

 

Bilety w cenie 28 zł, do nabycia w kasie kin i na www.multikino.pl 

 

Program pokazu:

 

  • Georgia (11min. 08s.)
  • Enabled (21min.29s.)
  • Tribute (18min.)
  • Hot wheels and frozen dreams (12 min. 33s.)
  • Schneewallfahrt (13 min.)
  • Mission steeps (33 min.)

 

Opisy filmów i trailery:

 

MISSION STEEPS   

 

Xavier De Le Rue i Samuel Anthamatten należą do jednych z najlepszych freeriderów na świecie. Ich znakiem rozpoznawczym są nadzwyczaj szybkie i płynne przejazdy po najtrudniejszych stokach. „Mission Steeps“ to nie tylko dokumentacja ich wyczynów, ale też wspólna przygoda. Razem z riderami zdobywamy stromy szczyt, poszukujemy przejezdnych tras i wymagających linii zjazdu. Film zabiera nas w wspólną podróż, podczas której osiągnięcia najodważniejszych sportowców na nowo definiują formułę Big Mountain Riding.

 

CH 2013 / 33 min / w jęz. Angielskim / napisy polskie

Produkcja: A Timeline Mission Project

Producent: Matthieu Giraud

Reżyseria/Pierwszy operator: Guido Perrini

Zdjęcia: Chris Coulter, Tim Burgess, Matthieu Pinaud, Dave Mossop -Sherpas Cinema u. a.

Montaż: Tim Burgess, Guido Perrini

Sportowcy: Xavier De Le Rue, Samuel Anthamatten, Andreas Fransson

Lokalizacje: Zermatt/SUI, Chamonix/FRA, Haines/AK

Tourbus: Samuel Anthamatten

 

Zobacz trailer: 

 

HOT WHEELS AND FROZEN DREAMS

 

Hot Wheels and Frozen Dreams to porywająca dokumentacja zeszłorocznej podróży czterech młodych Tyrolczyków. Chęć zdobywania trudno dostępnych, wysokich gór prowadzi ich przez pełne wyzwań kraje: Turcję, Iran, Turkmenistan, Kazachstan, Uzbekistan i Kirgizję. „Góry często wystawiały nas na próbę nie dla zabawy, lecz abyśmy lepiej poznali siebie. Żaden z nas w czasie swojej sportowej kariery nie doświadczył wcześniej takiej ekscytacji jak podczas tej podróży”, stwierdził Fabian Lentsch, uczestnik wyprawy. 25 000 kilometrów, dwa siedmiotysięczniki, godziny spędzone na doskonaleniu technik freeride’u, wspinaczki, speedglidingu i paralotni sprawiły, że uczestnicy wrócili z wyprawy wewnętrznie bogatsi. Doskonałe ujęcia prezentują nam fascynującą podróż, jak również wewnętrzną metamorfozę jej uczestników.

NO 2013 / 10 min / j. angielski/ napisy polskie

(Wersja oryginalna 45 min)

Produkcja: Ole Marius Elvestad

Reżyseria/Zdjęcia: Ole Marius Elvestad

Sportowcy: Fabian Lentsch, Dominique Heinrich, Sigurd Lovfall, Erling Magnus Solheim, Leo Rauch

Lokalizacje: Turcja - Mount Ararat; Iran - Mount Damavand; Kirgizja - Pik Lenin, Khan Tengri

 

Zobacz trailer: 

 

SCHNEEWALLFAHRT 

 

Film Hanno Mackowitza „Schneewallfahrt“ to harmonijne połączenie freeride’u ze spójną narracją Johannesa Lamperta i klasyczną muzyką Marcusa Loebera. Zaskakujące kadry i wyszukane prowadzenie kamery, daleko wykraczające poza standardowe produkcje o freeridzie pozwalają na śledzenie zmagań narciarskich z innej perspektywy. Akustyczne tło i impresjonistyczne ujęcia Mackowitza wciągają widza w wyczyny Stefana Häusla i Björna Hereggera, emocjonalnie angażując go w każdą minutę filmu. Stawiane są ważne pytania, na które odpowiedzi padają w inspirujący, często metaforyczny sposób. Dzięki temu, „Schneewallfahrt“ to zmysłowe dzieło filmowe, w którym każdy może odnaleźć siebie.

 

A 2014 / 13min / j. niemiecki/ napisy polskie

Produkcja/Zdjęcia/Montaż: Hanno Mackowitz

Reżyseria/Scenariusz/Skrypt: Hanno Mackowitz, Björn Heregger, Stefan Häusl

Sportowcy: Björn Heregger, Stefan Häusl

Lokalizacje: Austria

 

Zobacz trailer: 

 

ENABLED

 

Enabled to wzruszająca dokumentacja dokonań niepełnosprawnych freeriderow Bibiana Mentela i Keesa Jana van der Kloostera, którzy pokonując własne słabości zrealizowali wspólne, jak do tej pory nieosiągalne marzenie - heliskiing na lodowcu wokół Matterhorn.  Dzięki wsparciu topowych freeriderów, takich jak Samuel Anthmatten, Matthias "Hauni" Haunholder i Lucas Swieykowsky, Bibi i Kees Jan wspięli się na “Everest” swoich marzeń. Film przedstawiający trudną sytuację bohaterów, to opowieść o prawie do upadku, sztuce ponownego wstawania oraz o konflikcie między potrzebą wolności, a kontrolą.

 

NL 2014 / 20 min / j. niemiecki, holenderski, angielski / napisy polskie

Produkcja: Menno Koelewijn & Edwin Spee

Reżyseria/Zdjęcia/Scenariusz/Skrypt/Montaż: Allard Faas & Chilo Oostergetel

Sportowcy: Kees Jan van der Klooster (NL), Bibian Mentel (NL), Matthias ‚Hauni’ Haunholder (AT), Samuel Anthamatten (CH), Lucas Swieykowski (AR)

Lokalizacje: Zermatt (CH) Loosdrecht (NL)

 

Zobacz trailer:

 

 

 

 

TRIBUTE 

 

Freeski Crew to pochodząca z Innsbrucka ekipa freeriderów, funkcjonująca już od 10 lat. Każdego roku realizują produkcję dokumentującą ich narciarskie dokonania. Z biegiem lat stawiają sobie coraz wyżej poprzeczkę, obierając odleglejsze kierunki wypraw i dbając o profesjonalizm swoich filmów. Niezależnie jednak od miejsca wyprawy, wspólnym mianownikiem zawsze pozostaje Innsbruck. „Kręcimy już nie tylko w domu, ale też podróżujemy po świecie, w poszukiwaniu stromych stoków i dużej ilości świeżego śniegu. Mimo tego przez wszystkie te lata nie zapomnieliśmy, skąd pochodzimy i że podstawą istnienia ekipy Freeski Crew zawsze była przyjaźń. Dla naszej ponad 20-osobowej grupy, którą tworzą Austriacy, Niemcy i Szwajcarzy, miasto Innsbruck jest domem. Dlatego też najwyższy czas, aby coś dać temu miastu, wyrazić wdzięczność i zadedykować film.“ 

 

A 2014 / 25min / j. niemiecki/ napisy polskie

Produkcja: Freeski-Crew.Com

Producenci: Bene Höflinger, Basti Färber, Dominik Hartmann, Marinus Höflinger

Zdjęcia: członkowie ekipy 

Reżyseria/Scenariusz/Skrypt: Marinus i Bene Höflinger

Montaż: Marinus Höflinger

 

Zobacz trailer: 

 

GEORGIA

 

Poszukiwanie śniegu i wysokich gór to często wyprawa na skraj cywilizacji. Tak było i tym razem, podczas wyprawy 5 riderów do stóp najwyższych szczytów Kaukazu. Film przenosi nas do świata imponujących gór Gruzji, pokazuje tamtejszą kulturę oraz zmagania dążących do celu podróżników. To także inscenizacja ich samych - generacji idealistycznych podróżników, dla których żadna droga nie jest zbyt odległa czy trudna, a stawiane cele realizują mimo czyhających trudności.

 

A 2014 / 10min / j. angielski/ napisy polskie

Produkcja: Whiteroom Productions

Zdjęcia: Simon Platzer & Jakob Schweighofer

Reżyseria/Scenariusz/Skrypt: Simon Platzer & Johannes Hoffmann

Edycja: Simon Platzer & Johannes Hoffman

Sportowcy: Fabian Lentsch, David Pitschmann, Johannes Hoffmann

Lokalizacje: Gruzja

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com