facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-15
 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju - spotkania z ludźmi gór

Do przeglądu zostało kilka dni, zaczynamy już 20 września i aż do niedzieli 25-go warto do nas przyjechać! W miasteczku przeglądowym pojawią się ludzie gór: będą trudne tematy, zapierające dech filmy, zdjęcia z najdalszych zakątków świata.
Spotkacie gości pozytywnie zakręconych, choćby takich, którzy zabierają 2-letnie dzieci do Afryki, wspinają się przy 30-stopniowych mrozach czy zjeżdżają na nartach w Himalajach. Wreszcie, co rzadko się zdarza, będzie okazja do rozmów na kontrowersyjne tematy, m.in. o aferze wokół przejścia drogi Golden Lunacy z samymi autorami, oraz o zamknięciu doliny Baksan w Rosji i wyłączeniu szczytu Elbrusa z turystyki z powodu niepokojów uznanych za rosyjskie władze za „terrorystyczne”. Poznacie zawodników, którzy po górach biegają, a nie chodzą i będziecie mogli wyjść z nimi na trening, a na koniec dostaniecie szansę wygrania wyprawy w Himalaje. Serio!


Ludzie XVI Przeglądu Filmów Górskich

Darek Załuski - zdobywca K2 pokaże zdjęcia, filmy i opowie o zimnie w Himalajach w sierpniu 2011 roku.

Ola Dzik - pierwsza Polka z tytułem Śnieżnej Pantery i Gasherbrumem II na koncie. Zobaczycie zdjęcia, posłuchacie relacji i spotkacie się z nią przy rozmowach o życiu.


Davo Karnicar
- pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z Mt. Everestu bez odpinania nart na całej trasie do bazy. Pokaże swój film „7 Summits” o zdobyciu Korony Ziemi i zjechaniu z tych szczytów na dwóch deskach.

Nikolay Shustrov - organizator biegu na najwyższy szczyt Kaukazu „Elbrus Race”. Powie jak się biega i jeździ na nartach w Rosji, i dlaczego gdy rząd na Kremlu walczy z „terrorystami”, on nie może organizować zawodów w dolinie Baksan…

David Kaszlikowski i Eliza Kubarska
- autorzy wielu ekstremalnych dróg wspinaczkowych, oprócz diaporam i slajdów, będą odpowiadać na pytania i wątpliwości dotyczące przejścia „Golden Lunacy”.

Olga Morawska - żona śp.Piotra Morawskiego, autorka kilku książek, mama dwóch synów. Spotkanie z nią będzie poświęcone sile życia po życiu i opowieściom jak to jest czekać na człowieka gór.

Marcin Świerc i Piotr Hercog - rekordziści Biegu Rzeźnika, członkowie Salomon Suunto Team. Codziennie rano będzie można pobiegać w ich towarzystwie, w sobotę wystartować w zawodach Lądek Trail Running, a w przerwach porozmawiać o treningach i wszystkich niedogodnościach z tym związanych.

Anna Czerwińska - niestrudzona himalaistka, opowie min. o zdobywaniu szczytu K2 ćwierć wieku temu.

Leszek Talko i Monika Piątkowska - znani dziennikarze, u nas goście „Króliczka Wędrowniczka”, opowiedzą i pokażą jak podróżuje się nawet po egzotycznym świecie z małymi dziećmi.

Anna Milewska - aktorka, dobra dusza Przeglądu, żona śp. Andrzeja Zawady.

Krzysztof Wielicki , Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik - himalaiści, nieoficjalnie goście Przeglądu. Można będzie z nimi  porozmawiać w kuluarach, prywatnie i na luzie. Jeśli tylko ich odnajdziecie…

Żyjący uczestnicy wyprawy w Karakorum z 1971 na Kyunang Chhish 7852m npm. Spotkanie poświęcone tamtym niesamowitym ludziom i ich osiągnięciom.

A także wielu innych, ciekawych gości i wspaniała publiczność. Bądźcie z nami, nie pożałujecie!Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: http://www.przeglad.ladek.pl/program-przegl%C4%85du.html

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com