facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-10
 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju ponownie we wrześniu!

Już po raz XIX zapraszamy do Lądka Zdroju na najstarszy w kraju Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-21 września, a szczegółowy program pojawi się już niebawem. Tymczasem zapraszamy na nową stronę internetową i do nadsyłania swoich prac do konkursu Filmu Górskiego, który w tym roku wyróżni obrazy w aż 12 kategoriach, min. Grand Prix, Najlepszy Film Wspinaczkowych, o Górach Wysokich, o Ludziach Gór, Podróżniczy, o Biegach Górskich czy Sportach Ekstremalnych. Data zgłoszeń mija 15 lipca.Przegląd to impreza z tradycjami dla ludzi gór, która oprócz spotkań, prelekcji, dyskusji i oczywiście filmów umożliwia całą masę innych aktywności. To także koncerty, imprezy do białego rana, Spotkania Młodych Podróżników, bieg trailowy dla dzieci i dorosłych, wycieczki, konkurs na najlepszą książkę górska czy wystawy zdjęć.  


Na Przeglądzie bywał Andrzej Zawada, a po Jego śmierci w 2000 r. spotkanie przybrało nazwę Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady. Co roku w Lądku pojawia się żona Pana Andrzeja - Anna Milewska. Do stałych gości należą też Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki, Dariusz Załuski, Anna Czerwińska czy Adam Bielecki. Odwiedzali nas m.in. Gerlinde Kaltenbrunner, Denis Urubko, Simone Moro, Peter Hamor, Davo Karnicar, Janusz Onyszkiewicz czy Bernadette McDonald.

 


Dokładną listę gości tegorocznego Przeglądu podamy wkrótce, ale już dziś możecie spodziewać się ciekawych ludzi i wspaniałego programu. Zapraszamy do Lądka!


Więcej informacji i zgłoszenia filmów na stronie www.FestiwalGorski.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com