facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-08
 

Pro Shell od stóp do głów na najbardziej wymagającej szkockiej wspinaczce mikstowej

Na sezon zimowy w ramach linii odzieży outdoorowej terrex™ icefeather adidas postanowił połączyć lekkość z wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej 3-warstwowej membrany Gore-Tex® Pro Shell, odzież terrex™ icefeather gwarantuje niezawodną ochronę, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, od śniegu przez lód, na burzach kończąc.
Austriacy, Charly Fritzer i Matthias Wurzer gruntownie przetestowali odzież podczas wymagającego mikstowego wspinania w najbardziej wietrznym zakątku szkockiego regionu Highlands.

Podczas swojej wyprawy dwóch Austriaków skutecznie doświadczyło, jak to jest wspinać się w kraju, który konkuruje z Patagonią o pierwsze miejsce pod względem najgorszej pogody na świecie. Zapisali na swoje konto sporą liczbę przejść na ścianach Coire an Lochain w Parku Narodowym Cairngorms, między innymi: Fall Out Corner (VI/7), Nocando Crack (VII/8) i Pic ‘n Mix (IX/9). Wisienką na torcie było przejście przez Charly’ego drogi The Secret (X/10) na ścianie Ben Nevisa. Przetestowali tam zarówno swoją odporność na żywioły, jak i lekką i wytrzymałą odzież z kolekcji adidas terrex ™ icefeather.

 

Niekoniecznie musi to być wymagające wspinanie mikstowe w Szkocji, ale jedno jest pewne: jeśli coś sprawdziło się w szkockich warunkach, to na pewno sprawdzi się w każdych innych okolicznościach przyrody.

Tacy wspinacze jak Charly i Matthias potrzebują skutecznej ochrony przed wiatrem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. To właśnie zadanie membrany Gore-Tex® Pro Shell zastosowanej w odzieży terrex™ icefeather jako warstwa zewnętrzna.

Jednocześnie oczekują  oni, że odzież nie będzie stanowić przeszkody w realizacji postawionych celów, zapewniając maksymalną swobodę poruszania się. Dlatego też adidas zastosował nowe rozwiązania w technologii FORMOTION™. Jednym z nich jest przednia regulacja, dzięki której kurtka pozostaje dopasowana do ciała użytkownika, nie odsłaniając tułowia przy podnoszeniu ramion, by sięgnąć do następnego chwytu. Nawet podczas wspinania czy pochylania się kurtka zachowuje swój kształt i nie odstaje w górnej części ciała.

Również spodnie terrex™ icefeather zostały zaprojektowane tak, by nie krępowały ruchów. Posiadają m.in. specjalnie wyprofilowane kolana oraz wszyte w nogawkach kołnierze przeciwśnieżne, które przy okazji doskonale dopasują się do butów narciarskich. W tym miejscu zredukowano też nadwyżki materiału, by zapobiec rozdarciom przy korzystaniu z raków. Spodnie terrex™ icefeather posiadają wodoodporny zamek na całej swojej długości, ułatwiający zakładanie i zdejmowanie oraz wentylację z możliwością regulacji. Można je nosić zarówno z odczepianymi szelkami, jak i paskiem.

Z myślą o alpinistkach i miłośniczkach wspinania lodowego, adidas zastosował te same rozwiązania w damskiej wersji kurtki terrex™ icefeather, co w modelu męskim.

 
Szczegóły techniczne – kurtka terrex™ icefeather Jacket:

 

- 3-warstwowa membrana Gore-Tex® Pro Shell (133g w obszarach kluczowych, 90g warstwa główna),

- Technologia FORMOTION™ zapewniająca swobodę ruchów,

- Regulowany kaptur kompatybilny z kaskiem,

- Wentylacja pod pachami,

- 2 ogrzewające dłonie kieszenie, 2 kieszenie na wysokości klatki piersiowej, kieszeń wewnętrzna,

- Odpinany fartuch śnieżny,

- Elementy odblaskowe,

- Dwukierunkowy zamek,

- Rozmiary: 42-62 (model męski), 32-46  (model damski),

- Waga: 525 g (model męski, rozm. M), 500 g (model damski, rozm. M),

- Kolor: prime green, core energy (model męski), still green/lab lime (model damski),

Sugerowana cena detaliczna: 2099 PLN


Szczegóły techniczne – spodnie terrex™ icefeather Pant (męskie):

 

- 3-warstwowa membrana Gore-Tex® Pro Shell

- Technologia FORMOTION™ z profilowanymi partiami kolan

- Wbudowane kołnierze przeciwśnieżne

- 2 wodoodporne kieszenie ogrzewające ręce

- Odczepiane szelki i pasek

- Rozmiary: 44S-56S, 44-56, 44L-48L

- Waga: 765 g (M)

- Kolor: czarny

Sugerowana cena detaliczna:
1699 PLN

Odwiedź:

www.adidas.pl/outdoor

www.facebook.com/adidasoutdoorKOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com