facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-17
 

Premiera filmu „Kukuczka” tylko w TVR!

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a wraz z nią, nowa, jeszcze lepsza i ciekawsza telewizja TVR. Już teraz zapraszamy na cykl filmów dokumentalnych Dzikie Horyzonty. Szczególnie polecamy film „Kukuczka” w reżyserii Jerzego Porębskiego. Będzie to telewizyjna premiera, na którą zapraszamy już 25 września!
Nie jest to pierwszy film, opowiadający o nieżyjącym już Jerzym Kukuczce. Jest jednak pierwszym, który w całości został poświęcony postaci naszego najwybitniejszego himalaisty. Historia drugiego zdobywcy Korony Himalajów opowiedziana jest słowami jego bliskich, przyjaciół, rodziny oraz innych himalaistów. Stąd jego niezwykłość.

"Mnie się wydaje, że film pokazuje postać Jurka, ale nie tylko. Pokazuje ludzi kochających góry. Ich pasję. O tej pasji jest ten film."
– powiedział po pokazie Jerzy Porębski - twórca filmu.

Co „polski zdobywca szczytów” wniósł do światowego himalaizmu? Jak go widzą i wspominają inni legendarni himalaiści oraz najbliższa rodzina? Jakie były i są aktualnie cele oraz motywacje w górach wysokich? Czy w obecnej dobie może być wzorem dla innych? -  na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na antenie TVR – już 25 września.


Dzikie Horyzonty to cykl filmów dokumentalnych, w których pokazujemy świat, do którego nie dociera zgiełk cywilizacji, bliski natury i żyjący z nią w zgodzie. Są to filmy o ludziach aktywnych, którzy zdobywają szczyty świata i zaglądają w morskie głębiny, a przy tym dla ludzi aktywnych i nie tylko.

Jest to pasmo o globalnej społeczności, która ma wspólne wartości i pasje, którą inspiruje i pociąga przyroda, natura i żywioły. Fascynują ich góry, woda i zagrożone kultury. Śmiało można powiedzieć, że są aktywnymi uczestnikami życia, które tam się toczy, a nawet elementem krajobrazu górskiego. I są nierozłączni z przyrodą. Nieważne, czy kręcą filmy, wspinają się, piszą książki, czy po prostu patrzą.

Na pierwszy film z cyklu „Dzikie Horyzonty” - "Przypadki Pani Ani" - zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 18 września.

Źródło: www.tvr24.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com