facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-03
 

Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, TOPR i PZU przypominają o bezpieczeństwie

Wraz z kolejnymi opadami śniegu w górach powoli rozpoczyna się zima. Coraz grubsza pokrywa śnieżna cieszy miłośników sportów zimowych jednak wiąże się także ze wzrostem zagrożenia lawinowego. Właśnie dlatego przed pierwszą zimową wycieczką warto poszerzyć swoją wiedzę na temat lawin i bezpiecznego poruszania się w terenie wysokogórskim. 
W dniach 6 - 8 stycznia 2012 roku odbędzie się pierwszy z dziesięciu kursów lawinowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu i TOPR.

Tegoroczną, 4. już  edycję akcji odbywającej się pod hasłem „Never Stop Exploring Safely” wspiera PZU.

Jak mówi Grzegorz Krawczyk, Koordynator Marketingu PZU - „Jesteśmy związani z górami od wielu lat. Latem wspólnie z TOPR organizujemy Dzień Otwarty, podczas którego ratownicy oprócz prezentacji arkanów swojej pracy, dużo miejsca poświęcają bezpieczeństwu w górach. Jesienią w galeriach handlowych na terenie całej Polski wspólnie z GOPR uczymy, jak udzielać pierwszej pomocy. Wspólnie z ratownikami organizujemy także skierowaną do narciarzy akcję „Bezpieczna Zima w Górach”. Kolejną aktywnością realizowaną z myślą o bezpieczeństwie będą właśnie właśnie Kursy Lawinowe. Podejmując działania związane z poprawą bezpieczeństwa w górach, na drogach czy nad wodą pośrednio wpływamy na zmniejszenie liczby wypadków. W ten sposób staramy się realizować ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu.”

Kursy lawinowe Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR odbywać się będą przez cały sezon w tatrzańskich schroniskach w Polsce i na Słowacji. W czasie szkoleń prowadzonych na poziomie podstawowym lub zaawansowanym uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z zakresu oceny ryzyka na podstawie informacji o stopniu zagrożenia lawinowego, planowania wyjścia i wyboru drogi, obserwacji terenu czy odczytywania sygnałów świadczących o zagrożeniu. Zajęcia praktyczne obejmą kwestię pomocy partnerskiej, obsługi sprzętu lawinowego (detektor, łopatka, sonda, plecak ABS) i wszelkich działań jakie należy podjąć po zejściu lawiny.


Poprzez wsparcie kursów lawinowych w nadchodzącym sezonie PZU dołączyło do stałych partnerów akcji - The North Face, Armada, Nikon Sport Optics i Pieps.

Wszelkie informacje na temat terminów, programu i cen kursów znaleźć można na stronach:
www.kursylawinowe.pl i www.facebook.com/lawiny.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com