facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-13
 

Polartec Scufoneda w sercu Dolomitów

Idea Polartec Scufoneda narodziła się w 1997 roku, kiedy to w Moenie w dolinie Val Di Fassa powstało stowarzyszenie „Scufons del Cogo”. Członkowie stowarzyszenia to lokalni górale i miłośnicy gór oraz narciarstwa, którym zależy na integracji środowiska, promocji narciarstwa telemarkowego, aktywnego wypoczynku i kultury swojego regionu. Polartec docenił misję twórców i zdecydował się wspierać ich inicjatywę - zawody Polartec Scufoneda.

Polartec Scufoneda odbędą się w dniach 12 – 16 marca 2014 r.

W ciągu tych kilku dni dolina Val DI Fassa w Dolomitach gościć będzie zarówno profesjonalnych narciarzy jak i amatorów, których wspólną pasją są góry i narciarstwo.

Fot arch. www.scufons.comPodczas Polartec Scufoneda każdy znajdzie coś dla siebie. W trakcie imprezy odbędą się testy sprzętu narciarskiego, zajęcia dla dzieci - szkolenie z jazdy na nartach telemarkiem, dorośli mogą wybrać się w góry z przewodnikiem, a wieczorami bogaty program apres-ski sprawi, że z pewnością nikt nie będzie się nudził. Będzie można ćwiczyć jogę na śniegu w ramach zajęć Snow Yoga oraz zobaczyć pokazy slackline. 13 marca odbędzie się spotkanie z alpinistą - Marco Confortola.

Podczas Scufonedy będzie można spotkać na stoku tradycyjnie ubranych narciarzy noszących wełniane spodnie i kurtki oraz filcowe kapelusze.

Więcej informacji na stronie:
www.scufons.comŹródło: www.ceneria.pl

 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com